Dawid Ryski w Koloni Artystów

7 października w Koloni Artystów w Gdańsku odbędzie się wernisaż plakatów Dawida Ryskiego pt. gigposters. Będzie to jego pierwsza indywidualna wystawa na Pomorzu. Wystawa odbywa się w ramach projektu pt. OPEN współfinansowanego jest przez Miasto Gdańsk.

Wystawa Dawida Ryskiego „gigposters” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa Dawida Ryskiego „gigposters” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dawid Ryski, z wykształcenia architekt krajobrazu, projektuje plakaty koncertowe, okładki płyt i książek, ilustruje prasę oraz robi grafiki dla firm odzieżowych. Jest też perkusistą Hidden World oraz The Feral Trees.

Ilustracje Dawida Ryskiego można znaleźć m.in. w „Wysokich Obcasach”, „Playboyu”, „Newsweeku”, „Wprost” czy „Charakterach”. Współpracował między innymi z Ikea, Converse, Łódź Design Festival, Eurovision Music Contest, Watch Docs Festiwal oraz Goethe Institut.

Największą przyjemność sprawia mu projektowanie plakatów muzycznych dla Sony Music Poland oraz ilustrowanie książek dla dzieci. W listopadzie będzie miała premierę jego kolejna książka dla najmłodszych What Do Grown-Ups Do All Day?, której wydawcą będzie, po raz czwarty, prestiżowe niemieckie wydawnictwo Little Gestalten.

Dawid Ryski w Kolonii Artystów zaprezentuje kilkadziesiąt plakatów koncertowych, które stworzył na przestrzeni ostatnich lat dla niezliczonej ilości muzyków i wydarzeń.

Wystawa gigposters Dawida Ryskiego
Wernisaż: 7 października 2017 roku o godzinie 20.00
Wystawa czynna: Od 7 do 25 października 2017 roku
Nowa Kolonia w Gdańsku

Dodaj komentarz