• 2017-09-29

Flanersi na tropie

Flanersi uwieczniają momenty. Ich zdjęcia przejmują prostotą i humanizmem. Pokazują człowieka w przestrzeni publicznej, jego indywidualność, intymność, ale też zwykłe, szare momenty. Bo życie składa się właśnie z szarych momentów, które zebrane w całość tworzą niezwykłą historię każdego z nas.

Fot. Joanna Grochala (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Joanna Grochala (źródło: materiały prasowe organizatora)

Flansersów interesuje społeczeństwo i socjologia. Pracują kolektywnie, wierząc, że dzięki temu są w stanie stworzyć materiał, którego żaden z nich nie byłby w stanie uchwycić w pojedynkę. Dopełniają się, wymieniają opiniami i doświadczeniami, czerpią jeden od drugiego.

Widzieć, nie będąc widzianym i widzieć więcej, inaczej: to nasz sposób działania. Flanersi (od francuskiego flâneur) to włóczędzy wtopieni w anonimowy tłum, penetrujący ulice i rejestrujący sceny, w których główne role grają nieświadomi przechodnie. Codzienność w niecodzienności i niecodzienność na co dzień. Tego szukamy w mieście, w którym żyjemy i wszędzie tam, gdzie nas rzuci los – mówią Flanersi.

Kolektyw fotograficzny Flansersi prezentuje wystawę (nie)codzienne w Pauzie In Garden w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie. (nie)codzienne to ekspozycja prac stworzonych w składzie: Joanna Grochala, Karina Krystosiak, Justyna Zawadzka, Michał Czarnecki oraz Michał Orliński, ukazująca wybór zdjęć ulicznych z ludźmi w roli głównej. Fotografie skupiają się na funkcjonowaniu człowieka w przestrzeni miejskiej, choć nie ograniczają się jedynie do niej.

Flanersi. (nie)codzienne
Od 30 września do 31 października 2017 roku
Wernisaż: 30 września 2017 roku, godz. 19.00
Pauza In Garden w Krakowie

Dodaj komentarz