• 2017-09-28

Nowa płyta Pearl Jam

29 września zespół Pearl Jam opublikuje swój najnowszy album pod tytułem Let’s Play Two.

Pearl Jam, „Let’s Play Two” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Pearl Jam, „Let’s Play Two” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Let’s Play Two to ścieżka dźwiękowa do filmu o tym samym tytule, wyreżyserowanym przez Danny’ego Clincha. Nagrania zostały zarejestrowane podczas dwóch wyprzedanych koncertów na stadionie Wrigley Field w Chicago, 20 i 22 sierpnia 2016 roku. Na jednym krążku znalazły się prawdziwe perełki, wybrane z albumów od Ten do Lightning Bolt.

Dzięki oczom Danny’ego Clincha i głosowi Pearl Jam, film prezentuje podróż specjalnego związku – wykorzystując przeszłość i teraźniejszość zarówno zespołu, jak i Chicago Cubs poprzez muzykę, pot i wieczne nadzieje na bycie zarówno fanem Cubs i fanem Pearl Jam.

Chicago jest rodzinnym miastem Eddiego Veddera. Miedzy innymi dlatego Pearl Jam nawiązał kontakt z miastem, Chicago Cubs i Wrigley Field, który jest niezrównany w świecie sportu i muzyki.

W moich filmach i zdjęciach uwielbiam odkrywać związek między zespołem, ich fanami i lokalizacją. Kiedy zdarzy się, że głównymi bohaterami filmu są Pearl Jam, Chicago Cubs, ich kibice i Wrigley Field w historycznej chwili, wiesz, że będzie to epickie – mówi Danny Clinch.

Pearl Jam, Let’s Play Two
Premiera: 29 września 2017 roku
Universal Music Polska

Dodaj komentarz