Warszawski Dom Spotkań z Historią zaprasza 30 września na spotkanie autorskie promujące album z fotografiami Mariana Schmidta pt. Inside Poland.

Marian Schmidt, „Inside Poland” (źródło: materiał prasowe organizatora)

Marian Schmidt, „Inside Poland” (źródło: materiał prasowe organizatora)

Codzienność komunistycznej Polski, posiedzenia peerelowskiego sejmu, różne wydarzenia społeczno-polityczne, fotografie polityków i zwykłych ludzi, uroczystości religijne – to wszystko znajdziecie w najnowszym albumie Inside Poland Mariana Schmidta, znanego fotografa i cenionego pedagoga.

Inside Poland to wybór przeszło stu prac, prezentowanych wcześniej na wystawie w Domu Spotkań z Historią, które autor wykonał podczas swych podróży po Polsce. Są to fotografie z reporterskich cykli z lat 70., kilkanaście współczesnych zdjęć z Polski, a także wysublimowane, ponadczasowe fotografie.

Czarno-białe fotografie przywołują klimat PRL-u i pozwalają dzisiejszemu odbiorcy zauważyć zmiany, jakie zaszły w naszym kraju w minionych dekadach. Nie są to jednak zwyczajne zdjęcia dokumentalne; autor, utrwalając ówczesną rzeczywistość, tworzy jednocześnie własną opowieść o życiu i kondycji człowieka. Malarskie kadry wywołują w widzach różne emocje: radość, smutek, zdziwienie, melancholię. To fotografia przepełniona głębokim humanizmem.

Marian Schmidt, Inside Poland
Premiera: 30 września 2017 roku
Spotkanie autorskie: 30 września, godz. 16.00
Dom Spotkań z Historią w Warszawie

Dodaj komentarz