Artur Rozen w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku

Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku zaprasza 30 września na otwarcie wystawy Artura Rozena pt. Unorganized Matter.

Artur Rozen, „Unorganized Matter”  (źródło: materiały prasowe organizatora)

Artur Rozen, „Unorganized Matter” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Przestrzeń kosmiczna zdaje się być wolna od ekonomii i zapośredniczającej ją materialności wytworzonej przez człowieka. Czynnik ludzki określa ją i narzuca sposób myślenia o niej, często w dość absurdalny i nieprzewidywalny sposób. Gdziekolwiek się znajdziemy, zostawiamy po sobie podejrzane ślady swojej obecności. Antropocentryzm, którego tak silnie staramy się wyzbyć, aby wykroczyć poza własną supremację, jest zakodowany w materialnych wytworach, na których polegamy każdego dnia.

Człowiek, niezależnie od miejsca, w którym przebywa, jest nosicielem i stwórcą tego materiału, a napotykane pozostałości i odpady są spotkaniem z samym sobą, tylko pod inną postacią. Pomimo tego faktu gra powagi i żartu, wiara w naukę i świadomość jej ograniczeń sprawia, że wizja człowieka opuszczającego swoje naturalne środowisko wydaje się tak interesująca.

Artur Rozen

Artur Rozen – absolwent Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie. Autor filmów, instalacji i obiektów. W 2013 roku przebywał na stypendium na Universitatea De Arta Si Design, Cluj-Napoca w Rumunii. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2015). Brał udział w wystawach zbiorowych w Miejscu Projektów Zachęty w Warszawie, na 7. Triennale Młodych w Orońsku oraz projektach indywidualnych m.in. Wolność jako sposób istnienia zła w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie. W 2014 roku przebywał na mobilnej rezydencji artystycznej Focus+Indonesia.

Artur Rozen. Unorganized Matter
Kurator: Leszek Golec
Otwarcie: 30 września 2017 roku, godz. 14.00
Wystawa czynna do 9 listopada 2017 roku
Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku

Dodaj komentarz