Street Art Doping 2017

Street Art Doping 2017 skupia się na dwóch istotnych wydarzeniach: realizacji muralu przez wybitnego hiszpańskiego artystę Escifa oraz stworzeniu pop-upowej galerii Escape Rooms prezentującej dzieła siedmiu znakomitych polskich twórców.

Street Art Doping 2017 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Street Art Doping 2017 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Escif to artysta wyjątkowy w skali świata. Działa na przekór wszystkim zjawiskom, jako jeden z nielicznych skupia się tylko na pracy na ulicy, czy są to murale, czy niewielkie prace. Jak twierdzi – przeniesienie ich do galerii zabiłoby jego sztukę. Należy do grona twórców zaangażowanych. Na ulicach rodzinnej Walencji znajdują się dziesiątki jego dzieł, realizowanych często nielegalnie, poruszających ważne tematy społeczne, zawierających inteligentną krytykę kapitalizmu i konsumpcjonizmu. Wobec prac Escifa trudno przejść obojętnie. Mural Escifa powstanie na Pradze Północ – przy ul. Równej 9.

Drugim istotnym wydarzeniem będzie pop-upowa galeria Escape Rooms, otwarta przez miesiąc. Dwa piętra kamienicy przy ul. Nowogrodzkiej 46 zostaną zaadaptowane przez artystów przełamujących w swojej twórczości sztuczną barierę pomiędzy tym, co traktowane jest jako street art a głównym nurtem sztuki współczesnej.

Na pierwszym piętrze znajdzie się sześć pokoi zagospodarowanych na instalacje stworzone przez takich twórców jak Cekas, Monstfur, Tomasz Górnicki, Nawer, Lump, Simpson i Wybuch Wielki. To artyści przez lata związani ze sceną street artową, jednak działający bardzo różnymi środkami, od klasycznego graffiti, przez szablon, malarstwo, instalację na rzeźbie kończąc.

Różnorodność doświadczeń i bardzo szeroki wachlarz środków gwarantują niezapomniane wrażenia podczas zwiedzania pierwszego piętra Escape Rooms. Drugie piętro to prezentacja zbiorowa ponad dwudziestu obiektów od malarstwa, przez rzeźby na instalacjach kończąc.

Street Art Doping 2017:

Escif – mural
28 września 2017 roku
Ul. Równa 9 w Warszawie

Escape Rooms – Pop-up Gallery
Od 29 września do 31 października 2017 roku
Wernisaż: 29 września 2017 roku, godz. 19.00
ul. Nowogrodzka 46 w Warszawie

Dodaj komentarz