• 2017-09-26

Zaprojektowani w listopadzie

Zbliża się IV edycja Zaprojektowanych. Krakowskie Spotkania z Dizajnem potrwają od 24 do 26 listopada. Trzydniowe wydarzenie obejmie wystawy, warsztaty i spotkania z osobowościami światowego wzornictwa oraz targi dizajnu.

Zaprojektowani. Krakowskie Spotkania z Dizajnem (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zaprojektowani. Krakowskie Spotkania z Dizajnem (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zaprojektowani to wydarzenie o zasięgu ogólnopolskim, nastawione na prezentację producentów polskiego i europejskiego dizajnu. Do tej pory gośćmi Krakowskich Spotkań z Dizajnem byli między innymi Carol Morgan – międzynarodowa menadżerka zajmująca się komunikacją designu i mody, Drew Plunkett – światowej sławy specjalista od wnętrz komercyjnych, prof. Marek Cecuła – wybitny specjalista od ceramiki, Zuzanna Skalska – międzynarodowa trendwatcherka, Oskar Zięta – projektant o międzynarodowej renomie, dr Andrzej Śmiałek – projektant i laureat wielu nagród, prof. Władysław Pluta – wybitny autor plakatu, czy Agnieszka Polkowska – trendwatcherka, autorka bloga Trendspot.

Również w tym roku przewidziano spotkania z ikonami polskiego i światowego dizajnu oraz warsztaty prowadzone przez specjalistów z branży kreatywnej. Ponadto w Starej Zajezdni Kraków odbędą się targi, w trakcie których można będzie bezpłatnie skorzystać z porad projektantów wnętrz oraz zobaczyć i kupić rzeczy tworzone przez młodych designerów, artystów i rzemieślników.

Krakowskim Spotkaniom z Dizajnem towarzyszy również konkurs Mała Rzecz 2017, w którym uczestnicy mają wykonać projekt przedmiotu – użytkowego prezentu inspirowanego obiektami z zasobów Wirtualnych Muzeów Małopolski.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronach internetowych organizatorów.

Zaprojektowani. Krakowskie Spotkania z Dizajnem – logo (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zaprojektowani. Krakowskie Spotkania z Dizajnem – logo (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zaprojektowani. Krakowskie Spotkania z Dizajnem
Od 24 do 26 listopada 2017 roku
Krakowskie Szkoły Artystyczne
ul. Zamoyskiego 52, Kraków
Targi dizajnu
26 listopada 2017 roku, w godzinach od 11.00 do 18.00
Stara Zajezdnia Kraków
ul. Św. Wawrzyńca 12

 

Dodaj komentarz