Sobota z Książką w Kordegardzie

W sobotę 30 września w warszawskiej Kordegardzie odbędzie się kolejne spotkanie Bukklubu – klubu dyskusyjnego – oraz cykliczna Wymienialnia Książek.

Kordegarda, Wymienialnia książek (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kordegarda, „Wymienialnia książek” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jak działa Wymienialnia? Wystarczy przynieść ze sobą książki i wymienić się na inne. Jak informują organizatorzy – mile widzianym gestem jest zrobienie specjalnej dedykacji dla następnego czytelnika. Wybór książek jest całkiem spory, od klasyków literatury, książek historycznych i poezji, poprzez romanse i poradniki, po literaturę dziecięcą i młodzieżową. Książki polskie i zagraniczne, wydania nowe, PRL-owskie i przedwojenne – każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Akcja promuje czytelnictwo i nawiązuje do historycznej funkcji budynku galerii, w którym od 1857 roku mieścił się skład książek i nut Gebethner i Wolff.

Wymieniając książki, dajemy im nowe życie, przywracamy je światu, pozwalając na nowo być czytanymi. Dzięki naszej akcji, te z nich, które nie przypadły nam do gustu, nie umrą zapomniane i zakurzone, gdzieś na najwyższej półce domowej biblioteczki, ale trafią w nowe ręce, dając radość i realizując swoje przeznaczenie – zachęcają organizatorzy.

Kordegarda, Bukklub (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kordegarda, Bukklub (źródło: materiały prasowe organizatora)

Równocześnie w ramach działającego przy Kordegardzie Bukklubu, odbędzie się moderowane przez Martę Szarejko spotkanie wokół książki Jonathana Franzena pt. Korekty. Bukklub to comiesięczne rozmowy na temat wybranej książki pisarzy zarówno polskich, jak i zagranicznych. Do tej pory w szpony dyskusji dostały się m.in.: Piaskowa góra Joanny Bator, Lala Jacka Dehnela, Tworki Marka Bieńczyka, Ludzka skaza Philipa Rotha, Czekając na barbarzyńców J.M. Coetzee’go, Życie jest gdzie indziej Milana Kundery, Rzecz o mych smutnych dziwkach Gabriela G. Marqueza, Głód Knuta Hamsuna, Cwaniary Sylwii Chutnik, Nocne zwierzęta Patrycji Pustkowiak, Morfina Szczepana Twardocha, Kronika ptaka nakręcacza Harukiego Murakamiego, Beksińscy. Portret podwójny Magdaleny Grzebałkowskiej, Moja walka Karla Ove Knausgarda.

Spotkanie klubu dyskusyjnego Bukklub i Wymienialnia książek
30 września, 14.00-18.00
Kordegarda

Dodaj komentarz