• 2017-09-25

Warszawska Orkiestra Sentymentalna wydaje drugi album

7 października w budynku dawnego Domu Bankowego Wilhelma Landaua w Warszawie odbędzie się prezentacja premierowego albumu Orkiestry Muzyki Sentymentalnej pt. Tańcz mój złoty! Po prezentacji zaplanowany jest koncert połączony z potańcówką.

Warszawska Orkiestra Sentymentalna, „Tańcz mój złoty!” (źródło: materiały prasowe)

Warszawska Orkiestra Sentymentalna, „Tańcz mój złoty!” (źródło: materiały prasowe)

Warszawska Orkiestra Sentymentalna to formacja ludzi zafascynowanych przedwojennymi, polskimi szlagierami. W swych współczesnych aranżacjach potrafią zawrzeć urok i czar dzieł Adama Astona, Wiery Gran czy Mieczysława Fogga. Zadebiutowali płytą Umówmy się na dziś (2015), która otrzymała wyróżnienie internautów Wirtualne Gęśle jako najlepsza folkowa płyta 2016 roku, a w maju 2017 roku otrzymała trzecią nagrodę w konkursie Folkowy Fonogram Roku w ramach festiwalu Nowa Tradycja organizowanym przez Program Drugi Polskiego Radia.

Teraz mają przyjemność zaprezentować drugą płytę Tańcz mój złoty!, na której znajdą się taneczne aranżacje przebojów Andrzeja Własta, Henryka Warsa, Bronisława Horowicza, Mariana Hemara, Zygmunta Karasińskiego i innych. Stały skład Orkiestry wzbogacił się o gościnne występy Noama Silberberga (fortepian), Macieja Dziedzica (werbel) oraz Wojciecha Lubertowicza (kastaniety).

Warszawska Orkiestra Sentymentalna, Tańcz mój złoty!
Premiera: 7 października 2017 roku, godz. 20.00
Dom Bankowy Wilhelma Landaua, ul. Senatorskiej 38

Dodaj komentarz