Festiwal literatury dla dzieci w Poznaniu tuż-tuż!

W dniach od 3 do 7 października w Poznaniu odbędzie się pierwsza edycja Festiwalu literatury dla dzieci. To przedsięwzięcie, poświęcone wyłącznie literaturze dla najmłodszych, zdążyły już pokochać dzieciaki i ich rodzice w Krakowie, Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu.

Festiwal literatury dla dzieci 2017 w Poznaniu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal literatury dla dzieci 2017 w Poznaniu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Już w październiku do Poznania zawitają gwiazdy literatury dla dzieci na czele z Åsą Lind – szwedzką pisarką znaną dzieciom z cyklu Piaskowy Wilk. Ponadto, stolica województwa wielkopolskiego gościć będzie Grażynę Bąkiewicz, Marcina Brykczyńskiego, Emilię Dziubak, Joannę Fabicką, Grzegorza Kasdepke i Marcina Szczygielskiego. Nieco młodszych czytelników Festiwal literatury dla dzieci zaprosi na spotkanie z Jackiem Cyganem, miłośników komiksu na spotkanie z laureatem Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego, Karolem „KaeReL” Kalinowskim, a tych zupełnie najmłodszych – na warsztaty czytania wrażeniowego z Joanną Bartosik i Agnieszką Cienciałą.

W planach również i inne warsztaty: literackie – wokół Piaskowego Wilka Åsy Lind – detektywistyczne z Zofią Staniszewską, plastyczne z Nežką Šatkovą i te z lepienia z gliny, które poprowadzi Justyna Styszyńska.

Festiwal rozpocznie się wernisażem wystawy ilustracji i projektów książek poetyckich dla dzieci Jerzego Ficowskiego, Lodorosty i bluszczary, a na jego finał planowany jest koncert zespołu Budyń Julka Tuwima i spotkanie z jego członkami (Jackiem „Budyniem” Szymkiewiczem, Joanną Zawłocką, Piotrem „Bajzlem” Piaseckim i Wojciechem Soburą). Program uzupełni rodzinna gra miejska Wylecz Olbrzyma i poznańska premiera spektaklu Licho nie śpi w wykonaniu Teatru Uszytego, oparta na motywach Licho i inni Agnieszki Taborskiej.

Więcej informacji o programie festiwalu można znaleźć na stronie internetowej organizatora.

Festiwal literatury dla dzieci 2017
Od 3 do 7 października 2017 roku
Poznań

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR