• 2017-09-25

Premiera nowego singla Charlotte Gainsbourg

Wytwórnia Warner Music opublikowała 21 września nowy singiel Charlotte Gainsbourg pt. Deadly Valentine. Piosenka pochodzi z nadchodzącego 17 listopada krążka Rest.

Charlotte Gainsbourg, „Deadly Valentine” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Charlotte Gainsbourg, „Deadly Valentine” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Pierwszym singlem był tytułowy Rest, który wyprodukował i współkomponował Guy-Manuel de Homem-Christo. Deadly Valentine to drugi singiel Charlotte Gainsbourg z nowej płyty. Do obu utworów powstały niesamowite teledyski, które wyreżyserowała sama artystka. Jak tłumaczy Charlotte:

Każdy film pochodzi z osobistych, rezonujących pomysłów. Piosenka Deadly Valentine łączy ślubne obietnice z niecodzienną tonacją. Chciałam wyrazić ideę związania się z drugą osobą na całe życie; para biegnąca do kościoła, od dzieciństwa do starego wieku, ich ścieżka życia. Poprosiłam mojego przyjaciela Deva Hynesa, czy nie zagrałby mojego partnera, a on z wdzięcznością się zgodził.

Gwiazda kina, jaką bez wątpienia jest Charlotte, córka niezapomnianego Serge’a Gainsbourga i nietuzinkowej aktorki i piosenkarki Jane Birkin, zaprosiła do współpracy wielu utalentowanych muzyków. Największym spośród nich jest oczywiście Sir Paul McCartney. Oprócz legendarnego Beatlesa, Francuzkę wspomogli chociażby Guy-Manuel de Homem-Christo z Daft Punk, Owen Pallett czy Connan Mockasin. Za produkcję albumu odpowiada słynny SebastiAn.

Charlotte, pracując nad piosenkami, inspirowała się zarówno nowymi, elektronicznymi brzmieniami, jak i twórczością Giorgio Morodera, filmowymi soundtrackami, choćby do Carrie Briana De Palmy (skomponował go Pino Donaggio), Lśnienia Stanleya Kubricka, Rebeki Alfreda Hitchcocka. Gainsbourg po raz pierwszy odważyła się na napisanie tekstów w języku francuskim. Odbija się w nich między innymi wielki smutek po śmierci siostry artystki, fotografki mody Kate Barry. A także walka między nieśmiałością i chęcią występów, byciem osobą publiczną. Na Rest, oprócz wpływów współczesnych, słychać echa psychodelii, funku, disco. Całość zamyka energetyczna kompozycja Les Oxalis.

Charlotte Gainsbourg, Deadly Valentine
Premiera singla: 21 września 2017 roku
Premiera płyty: 17 listopada 2017 roku
Warner Music Poland

Dodaj komentarz