Szlakiem krakowskiej awangardy

W ramach Cracow Gallery Weekend KRAKERS 2017: po-między organizatorzy chcą aktywnie włączyć się w obchody Międzynarodowego Dnia Głuchych, udało się im również nawiązać współpracę z krakowską Fundacją Między Uszami oraz Stowarzyszeniem Razem dla Białobok.

Cracow Gallery Weekend KRAKERS 2017: po-między  (źródło: materiały prasowe organizatora)

Cracow Gallery Weekend KRAKERS 2017: po-między (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dzięki tym kontaktom stworzono program, który odpowiada na potrzeby grup o utrudnionym dostępie do kultury, m.in. zorganizowano oprowadzanie szlakiem krakowskich galerii sztuki z tłumaczeniem na język migowy (24 września).

Barierą w kontakcie ze sztuką bywa również duża odległość od instytucji kultury. To właśnie ona stanowi problem dla mieszkańców małych miejscowości – kolejnej, równie ważnej grupy, której dedykowane są jesienne wydarzenia pod hasłem po-między. We współpracy z Muzeum Interaktywnym MICET (Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej) zorganizowano warsztaty inspirujące uczestników do stawiania pytań o relacje człowieka z dziełem sztuki oraz potrzebę twórczego bycia. Inicjatorem tego obszaru wymiany doświadczeń jest Andrzej Żygadło, artysta urodzony w Białobokach.

Trzecią grupę stanowi młodzież gimnazjalna i licealna do której skierowane są warsztaty oscylujące wokół zagadnień związanych z polską awangardą XX wieku, odbywające się w, związanej z postacią Marii Jaremy, galerii 2 Okna Cafe. Organizatorzy chcą przybliżać obszary sztuk wizualnych, a poprzez wspólne działanie kształtować postawę młodego odbiorcy, zachęcając również do aktywności twórczych.  Ponadto 1 października odbędzie się spacer po Krakowie zatytułowany Rytm awangardy. Szczegóły wydarzenia dostępne są na stronie organizatora.

Cracow Gallery Weekend KRAKERS 2017: po-między
Od 24 września do 15 października 2017 roku
Kraków

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR