Szlakiem krakowskiej awangardy

W ramach Cracow Gallery Weekend KRAKERS 2017: po-między organizatorzy chcą aktywnie włączyć się w obchody Międzynarodowego Dnia Głuchych, udało się im również nawiązać współpracę z krakowską Fundacją Między Uszami oraz Stowarzyszeniem Razem dla Białobok.

Cracow Gallery Weekend KRAKERS 2017: po-między  (źródło: materiały prasowe organizatora)

Cracow Gallery Weekend KRAKERS 2017: po-między (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dzięki tym kontaktom stworzono program, który odpowiada na potrzeby grup o utrudnionym dostępie do kultury, m.in. zorganizowano oprowadzanie szlakiem krakowskich galerii sztuki z tłumaczeniem na język migowy (24 września).

Barierą w kontakcie ze sztuką bywa również duża odległość od instytucji kultury. To właśnie ona stanowi problem dla mieszkańców małych miejscowości – kolejnej, równie ważnej grupy, której dedykowane są jesienne wydarzenia pod hasłem po-między. We współpracy z Muzeum Interaktywnym MICET (Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej) zorganizowano warsztaty inspirujące uczestników do stawiania pytań o relacje człowieka z dziełem sztuki oraz potrzebę twórczego bycia. Inicjatorem tego obszaru wymiany doświadczeń jest Andrzej Żygadło, artysta urodzony w Białobokach.

Trzecią grupę stanowi młodzież gimnazjalna i licealna do której skierowane są warsztaty oscylujące wokół zagadnień związanych z polską awangardą XX wieku, odbywające się w, związanej z postacią Marii Jaremy, galerii 2 Okna Cafe. Organizatorzy chcą przybliżać obszary sztuk wizualnych, a poprzez wspólne działanie kształtować postawę młodego odbiorcy, zachęcając również do aktywności twórczych.  Ponadto 1 października odbędzie się spacer po Krakowie zatytułowany Rytm awangardy. Szczegóły wydarzenia dostępne są na stronie organizatora.

Cracow Gallery Weekend KRAKERS 2017: po-między
Od 24 września do 15 października 2017 roku
Kraków

Dodaj komentarz