• 2017-09-23

Karim Rashid powtórnie przyjeżdża do Polski

Karim Rashid, designer światowego formatu, będzie ponownie gościł na Warsaw Home. Swoimi projektami chce zmieniać świat i zawsze patrzy w przyszłość. Jego wykładu goście targów będą mogli wysłuchać 8 października.

Karim Rashid, fot. Lupe de la Vallina (źródło: materiały prasowe organizatora)

Karim Rashid, fot. Lupe de la Vallina (źródło: materiały prasowe organizatora)

Projektant, którego wykład podczas ubiegłorocznych targów Warsaw Home zgromadził tłumy, to prawdziwy tytan pracy. Projektuje wszystko – od mebli, odzieży i dodatków przez sprzęt elektroniczny, po ekspozycje targowe i hotele.

Nie miał łatwych początków – niewiele osób chciało go wysłuchać, zobaczyć portfolio – jeszcze mniej. Ci, którzy zdecydowali się wtedy na współpracę, dziś tego nie żałują. Zestaw do soli i pieprzu dla marki Nambé błyskawicznie stał się sprzedażowym hitem, kosz na śmieci Garbo dla marki Umbra przekroczył liczbę 7 mln sprzedanych egzemplarzy. Te wydawałoby się banalne przedmioty otworzyły mu drogę do sławy i kariery, a sukcesy Rashida wymieniać można długo. Projektuje dla najsłynniejszych marek na świecie, jak Armani, Alessi, Veuve Clicquot, Asus czy Samsung. Karim Rashid nie raz już udowodnił, że jego wizjonerskie podejście sprawdza się wbrew zdaniu wszystkich.

Bobble Infuse (źródło: materiały prasowe organizatora)

Bobble Infuse (źródło: materiały prasowe organizatora)

Niegdysiejszy „książę plastiku”, jak nazywano Rashida, dziś kroczy ścieżką zaawansowanej technologicznie ekologii. Projektuje przedmioty z biodegradowalnych materiałów lub przedmiotów wielokrotnego użytku, jak butelka Bobble Water czyszcząca wodę filtrem węglowym. Wierzy, że technologia ma służyć człowiekowi, jego zdrowiu, dobremu samopoczuciu i rozwojowi.

Organiczne, kolorowe, futurystyczne, a zarazem zmysłowe projekty są jak sam Karim Rashid – człowiek nieco ekscentryczny, zdecydowanie patrzący w przyszłość.

Plakat Warsaw Home (źródło: materiały prasowe organizatora)

Plakat Warsaw Home (źródło: materiały prasowe organizatora)

Warsaw Home
Od 6 do 8 października 2017 roku
Wykład Karima Rashida
8 października, godz. 14.15 – 15.15
Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie

Dodaj komentarz