• 2017-09-22

Ostatni Syn szuka odpowiedzi

Ostatni Syn w reżyserii Przemysława Jaszczaka według scenariusza Magdy Fertacz to najnowsza premiera Teatru Żydowskiego w Warszawie. Spektakl dedykowany jest dzieciom od 9. roku życia ale realizowany ma być tak, że rodzice nie będą się na nim nudzić. Premiera odbędzie się 1 października.

Magda Fertacz, „Ostatni Syn” (źródło: materiały prasowe teatru)

Magda Fertacz, „Ostatni Syn”, reż. Przemysław Jaszczak (źródło: materiały prasowe teatru)

Ostatni Syn wyrusza w podróż. Wyrusza, mimo że nie jest na wędrówkę absolutnie przygotowany. Jest to pierwsza podróż w jego życiu, a nawet pierwsze, nieporadne kroki poza bezpieczną kryjówką, w której dorastał. Nie będzie mu łatwo, tym bardziej, że za przewodnika Ostatni Syn ma wyszczerbiony Miecz i psychofankę Śmierć. Czy w takim towarzystwie jest szansa na spotkanie Boga? Tak, właśnie z nim chce Ostatni Syn rozmawiać. Czy dlatego, że jest na Boga zły? A może dlatego, że wierzy, że właśnie Bóg może zmienić losy mieszkańców wioski, w której Ostatni Syn się urodził.

Wędrówka Ostatniego Syna, jest podróżą przez pytania, pytania, które padają jak muchy w krainie gotowych odpowiedzi. Gdzie szukać Boga, w świecie, który krzyczy przemocą i bębni wszędobylską wojną? Jak znaleźć kawałek boskiej ciszy, jeśli Ziemia podzielona jest wielkim murem, który selekcjonuje ludzi na wrogów i jeszcze większych wrogów? I wreszcie, jak z Ostatniego Syna stać się Pierwszym, niosącym nadzieję na lepszy czas przy wspólnym ogniu.

Realizatorzy:

Reżyseria: Przemysław Jaszczak
Scenariusz: Magda Fertacz
Scenografia: Marika Wojciechowska
Muzyka: Piotr Klimek
Projekcje: Aleksandra Ołdak

Występują: Małgorzata Majewska, Sylwia Najah, Izabella Rzeszowska, Monika Soszka, Grzegorz Kulikowski, Mateusz Trzmiel (gościnnie).

Magda Fertacz, Ostatni Syn
Premiera: 1 października 2017 roku, godz. 12.00, 16.00
Teatr Żydowski, Scena kameralna im. Szymona Szurmieja
Warszawa, ul. Senatorska 35

Dodaj komentarz