Joanny Kos-Krauze życie po końcu świata

Już dziś do kin trafi ostatni wspólny film Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauzego pt. Ptaki śpiewają w Kigali. Natomiast 27 września w księgarniach pojawi się książka Jest życie po końcu świata – wywiad rzeka z reżyserką o sile miłości, determinacji i przebaczania.

„Jest życie po końcu świata” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

„Jest życie po końcu świata” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Dług, Mój Nikifor, Plac Zbawiciela, Papusza to filmy znane z pewnością każdemu miłośnikowi polskiej kinematografii i nie tylko. Za ich sukcesem, obok Krzysztofa Krauze, stoi jego partnerka w pracy i życiu – Joanna Kos-Krauze. Artystka, niezwykły człowiek, silna kobieta. Ostatni film – Ptaki śpiewają w Kigali, ten chyba najtrudniejszy, ukończyła go po śmierci męża.

Książka Jest życie po końcu świata nie jest zwykłym wywiadem rzeką. To osobista rozmowa z Joanną Kos-Krauze przeplatana reportażami z Rwandy; kraju, którego mieszkańcy po zdarzeniach w 1994 roku muszą nauczyć się żyć na nowo, a który stał się drugim domem reżyserki. Ta książka to także emocjonująca, choć momentami dotkliwa, opowieść. O sile kraju, który próbuje odbudować się po wojnie domowej, i sile kobiety, która przeżyła swój osobisty koniec świata i się po nim podnosi.

Jest życie po końcu świata. Rozmowa Aleksandry Pawlickiej z Joanną Kos-Krauze
Premiera: 27 września 2017 roku
Wydawnictwo Znak

Dodaj komentarz