• 2017-09-22

Bardzo kobieca wystawa

Galeria Instytutu Fotografii Fort w Warszawie zaprasza na otwarcie sezonu jesiennego wystawą fotografii Ilony Szwarc pt. Ciało otwiera się wolno, aż do serca.

Fot. Ilona Szwarc (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Ilona Szwarc (źródło: materiały prasowe organizatora)

To jesteś ty – teraz. Ale czy to cała ty? Przecież nie. Na „Ja składa się wszystko”, co było do tej pory. I sny o sobie i marzenia i historia. I pierwsza miesiączka i te następne, wszystkie szarpania adolescencji, wszystkie nacięcia „because of love”, wszystkie policzone kości, ale też wszystkie pierwsze randki i pocałunki – z dziewczynami, lub chłopakami – jako dziewczyna. „Ja tego wszystkiego nie mam. Ja, kiedy spojrzę wstecz, mam szarość, jakąś magmę” – mówi Kinga, bohaterka tekstu Marty Konarzewskiej.

Wydarzeniem towarzyszącym wystawie będzie panel dyskusyjny, który dobędzie się 24 września w Instytucie Fotografii Fort. Zaproszeni goście będą się przyglądać temu, w jaki sposób płeć jest przedstawiana w fotografii – w jaki sposób obraz ten wpływa na nasze rozumienie i postrzeganie tego, co nazywamy płcią. Jak ten obraz zmieniał się w czasie i jak zmieniały się postawy wobec płci i towarzyszących jej zjawisk. W panelu udział wezmą udział Ilona Szwarc, Marta Konarzewska, Krzysztof Miękus, Michał Suchora

Ilona Szwarc – polska artystka mieszkająca w USA. W swoich pracach bada modele konstruowania kobiecej tożsamości w kontekście współczesnej kultury. Jest autorką takich cykli zdjęć jak American Girls, Rodeo Girls. Jej nowy cykl zdjęć Ciało otwiera się wolno aż do serca będzie miał premierę w Instytucie Fotografii Fort.

Ilona Szwarc. Ciało otwiera się wolno, aż do serca
Kurator: Krzysztof Miękus
Od 22 września do 26 listopada 2017 roku
Wernisaż: 22 września 2017 roku, godz. 16.00
Galeria Instytutu Fotografii Fort w Warszawie

Dodaj komentarz