• 2017-09-22

Opole Songwriters Festival

Między 30 września a 1 października do Opola zawitają światowej sławy artyści, by zaprezentować swoją autorską twórczość podczas 6. edycji Opole Songwriters Festival. Tradycyjnie podczas festiwalu będzie można usłyszeć polskich artystów.

6. Opole Songwriters Festival (źródło: materiały prasowe organizatora)

6. Opole Songwriters Festival (źródło: materiały prasowe organizatora)

W tegorocznym line-upie festiwalu na pierwszy plan wysuwa się projekt Warhaus belgijskiego multiinstrumentalisty i wokalisty Maartena Devoldere, który w parze ze zjawiskową Sylvią Kreusch tworzą duet nawiązujący do najlepszych wzorców sprzed lat. W mocno cohenowskim klimacie, utrzymana jest twórczość irlandzkiego songwritera A.S. Fanninga. Wielka sprawa to także koncert brytyjskiego sekstetu Lorna, który nie występował nigdy w Polsce.

Są znani z pięknych melodii i niekomercyjnego podejścia do pisania piosenek. Od lat wychwalają ich opiniotwórcze magazyny muzyczne na Wyspach. Mogliby zagrać na OFF Festivalu, a pojawią się w Opolu. Nic tylko się cieszyć – przekonuje Roman Szczepanek, dyrektor artystyczny OSF.

W tegorocznym programie znalazło się również miejsce na prawdopodobnie pierwszy w historii miasta housegig, czyli koncert w mieszkaniu, wyjątkowy wieczór z islandzkimi artystami oraz występy polskich debiutantów: fenomenalnych dziewczyn z grupy Lor i znanego z formacji Bohema Leepecka. Wszystko to wydarzy się na dwóch scenach Teatru im. J. Kochanowskiego.

W ostatni weekend września muzyka zabrzmi również przed teatrem – na placu Jana Pawła II, gdzie stanie Scena Nowego Kanonu Polskiej Piosenki. To wydarzenie towarzyszące Opole Songwriters Festival, którego celem jest wsparcie najbardziej utalentowanych i niszowych twórców piosenki, w szczególności autorów polskich tekstów.

Każdego wieczoru opolska publiczność będzie mogła oklaskiwać dobrze rokujących przedstawicieli krajowej sceny muzycznej, reprezentantów różnych gatunków i stylów: hip-hopu, elektroniki, ambitnego popu. To nie jedyna atrakcja tego weekendu. W tym samym miejscu i czasie odbędzie się również kolejna edycja FOOD FESTU.

6. Opole Songwriters Festival
Od 30 września do 1 października 2017 roku
Teatr im. Jana Kochanowskiego
Stowarzyszenie Kulturalne Opole

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR