Już wkrótce Warsaw Gallery Weekend 2017

Warsaw Gallery Weekend tradycyjnie już otwiera sezon artystyczny nad Wisłą. Przez trzy wrześniowe dni, od 22 do 24 września, kilkudziesięciotysięczna publiczność będzie mogła nie tylko obejrzeć blisko trzydzieści przygotowanych specjalnie na tę okazję wystaw, ale także osobiście spotkać się z ich autorami i kuratorami. Będąc w Warszawie nie zapomnijcie skorzystać z oferty programu wydarzeń towarzyszących – spotkań, dyskusji i oprowadzań po wystawach.

Maria Pinińska-Bereś, „Praying for Rain”, Kraków 1977 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Maria Pinińska-Bereś, „Praying for Rain”, Kraków 1977 (źródło: materiały prasowe organizatora)

W przeciwieństwie do dużych instytucji muzealnych galerie to miejsca, w których w kameralnej atmosferze można osobiście porozmawiać z artystami, kuratorami i galerzystami, poznać najświeższe tendencje i ciekawostki z rynku sztuki. To także szansa, by dowiedzieć się, czym jest galeria sztuki współczesnej – przestrzenią eksperymentu, wykuwania nowych idei, miejscem, w którym toczy się życie artystyczne miasta.

Wyjątkowość Warsaw Gallery Weekend bierze się zarówno z ponadprzeciętnej skali wydarzenia, jak i niespotykanej nigdzie indziej różnorodności – od klasyków fotografii i sztuki wideo (Galeria Asymetria, Fundacja Archeologia Fotografii, Pola Magnetyczne, Arton) przez performens (Monopol, Le Guern), sztukę feministyczną i polityczną (lokal_30, Instytut Fotografii Fort), myślenie magiczne (BWA Warszawa), po malarstwo, obiekty przestrzenne (Fundacja Galerii Foksal, Stereo, Kasia Michalski, Wschód) i rękodzieło tekstylne (Biuro Wystaw). Silną reprezentację będzie miało także pokolenie artystów młodych, ale już obecnych w zagranicznym obiegu sztuki współczesnej (galerie Czułość, Dawid Radziszewski, m2, Szydłowski, Rodriguez, Stroboskop i Wizytująca) oraz twórców o uznanej randze międzynarodowej (Leto, Raster, Piktogram oraz Propaganda).

Diana Lelonek, „Center for the Living” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Diana Lelonek, „Center for the Living” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Warszawski Gallery Weekend organizowany jest przez czołowe galerie prywatne, a wszystkie wystawy odbywające się w jego ramach zostały przygotowane specjalnie na tę okazję i prezentowane będą po raz pierwszy. Program wydarzenia uzupełniają spotkania, debaty i oprowadzania kuratorskie organizowane we współpracy z partnerami instytucjonalnymi oraz mecenasami wydarzenia. Wstęp na wszystkie wystawy i wydarzenia jest bezpłatny.

Warsaw Gallery Weekend
Od 22 września do 24 września 2017 roku

Dodaj komentarz