• 2017-09-21

Nie ma Miłości bez Zgniłości

W najbliższym czasie w rożnych zakątkach Polski odbędą się koncerty Zgniłości, nowego zespołu krakowskiego poety Marcina Świetlickiego i pianisty Michała Wandzilaka (Świetliki).

Zgniłość, „Siedmiościan” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Zgniłość, „Siedmiościan” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Artyści do współpracy zaprosili młodych jazzmanów z Trójmiasta: saksofonistę Michała Ciesielskiego i trębacza Dawida Lipkę (sekcję dętą Tymona Tymańskiego), kontrabasistę Macieja Sadowskiego oraz perkusistę Tomasza Kopra. W Zgniłość przerodził się zespół Jazztliki grający jazzowe covery największych szlagierów Świetlików.

Obecną muzyczną trajektorię Zgniłości można by określić jako postpostironiczny-postzimnofalowy-postyass. Skład śmiało nawiązuje do najlepszych pomorskich i krakowskich tradycji muzycznych. W maju 2017 roku ukazał się dwupłytowy audiobook Marcina Świetlickiego pt. Drobna zmiana (Wydawnictwo a5), za którego oprawę muzyczną odpowiada Zgniłość. Drobna zmiana to książka do słuchania, zarejestrowana na żywo z udziałem improwizującego zespołu i publiczności.

Teraz Zgniłość wyrusza w Polskę z trasą promująca drugą płytę zespołu pt. Siedmiościan. Krążek zawiera, obok autorskich kompozycji, szereg zaskakujących muzycznych reinterpretacji (m.in. Mmmorderstwo czy Przysiadalność). W nagraniach gościnnie wzięli udział trębacz Antoni Ziut Gralak czy aktorka i germanistka Julia Kamińska.. Płytę promują single Hotel Savoy i To ten sam wiatr.

Oto harmonogram najbliższych koncertów Zgniłości:

  • 22 września, Kowary – Miejski Ośrodek Kultury (w ramach Festiwalu preTEXTY)
  • 23 września, Wrocław – Proza
  • 29 września, Jawor – Zamek Nadaje (w ramach Festiwalu preTEXTY)
  • 30 września, Kraków – Piękny Pies
  • 05 września, Gdańsk – Bunkier
  • 17 września, Częstochowa

Trasa koncertowa zespołu Zgniłość promująca płytę Siedmiościan
Jesień 2017 roku

Dodaj komentarz