• 2017-09-21

Ene Due De – czas na zabawę!

Trawa VII Festiwal Designu i Kreatywności dla Dzieci Ene Due De w Concordia Design w Poznaniu. W tym roku tematem przewodnim jest swobodna, twórcza i nieskrępowana zabawa, której jedyne granice znajdują się w wyobraźni i kreatywności dzieci. Festiwal potrwa do 24 września.

„Wystawa – Zabawa”, Festiwal Designu i Kreatywności dla Dzieci Ene Due De (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Wystawa – Zabawa”, Festiwal Designu i Kreatywności dla Dzieci Ene Due De (źródło: materiały prasowe organizatora)

Centralnym punktem tegorocznego festiwalu jest interaktywna Wystawa – Zabawa zaprojektowana przez Atelier Starzak Strebicki. Ekspozycja przyjęła formę wielkich, lekkich, piankowych klocków, z których dzieci tworzą wszystko, co podpowiada im wyobraźnia. Celem Joli Starzak i Dawida Strębickiego było stworzenie przestrzeni do zabawy, która nie stawiałaby dzieciom żadnych granic, w której mogą one być sobą i wykorzystywać drzemiące w nich pokłady kreatywności, ucząc się jednocześnie budowania relacji z rówieśnikami. Wystawa – Zabawa to przestrzeń, której finalne znaczenie i funkcję nadadzą dzieci.

Od niedawna za oknami Concordii pojawiła się całkiem nowa rzeczywistość – wyrósł biurowiec Bałtyk, a co za tym idzie, powstała nowa przestrzeń publiczna w Poznaniu – Przystań. Pomyśleliśmy więc, by również z Festiwalem Ene Due De wyjść poza swoje mury i „wziąć na warsztat” temat swobodnej, kreatywnej zabawy – mówi Ewa Voelkel-Krokowicz, właścicielka Concordii Design. – Poprosiliśmy więc (…) o stworzenie takiego placu zabaw, który (…) będzie stwarzał tak samo wiele możliwości do nieskrępowanej zabawy, co przestrzeń miasta i który zapewni dzieciom wolność kreowania i konstruowania nowych rozwiązań. (…) My nie możemy się już doczekać (…) efektów…

VII Festiwal Designu i Kreatywności Ene Due De to również możliwość udziału w kilkunastu warsztatach kreatywnych przeznaczonych dla różnych grup wiekowych. Z najmłodszymi Agata Nowaczyk-Łokaj stworzy Pajęczynę. Podwórko talentów NIVEA na podstawie specjalnie zaprojektowanego testu, który zdiagnozuje rodzaj talentu, jaki drzemie w dziecku, zaproponuje mu jeden z trzech warsztatów, pomagających rozwijać naturalne zdolności: artystyczny (projekt i wykonanie z pudełek po kremach NIVEA szkatułki), naukowy (projektowanie i tworzenie makiet placu zabaw) lub sportowy (stworzenie toru przeszkód w przestrzeni Wystawy – Zabawy). Dla małych majsterkowiczów Wydawnictwo Zakamarki przygotowało warsztaty Zrób to krok po kroku, a GMS Innowacje pomoże im stworzyć okulary do wirtualnej rzeczywistości. Dzieci będą mogły pod okiem Natalii Liput przypomnieć sobie zasady ruchu drogowego w trakcie warsztatów Bezpiecznie na ulicach. Gra planszowa z VOLVO.

Na festiwalowej mapie atrakcji nie zabrakło strefa nowych technologii. Ma być ona nie tylko miejscem rozrywki, ale także inspiracją i podpowiedzią, czy i jak nowe technologie mogą wykorzystać rodzice. Dla nich też Concordia Design przewidziała wykłady dr Aleksandry Piotrowskiej Jak rozpoznać i rozwijać talent u dziecka oraz Magdaleny Sękowskiej Jak wzmacniać poczucie wartości u dziecka.

Rodzice będą mogli ponadto skorzystać po uprzedniej rejestracji z bezpłatnych porad dotyczących problemów i tematów związanych z wychowaniem dzieci i relacjami pomiędzy nimi. Każdy rodzic będzie mógł podczas ok. półgodzinnej rozmowy ze specjalistą omówić wybrany temat. Punkt konsultacyjny poprowadzą: Dominika Kolasińska–Szkutnik, Katarzyna Kolasińska oraz Magdalena Sękowska.

Szczegółowe informacje na temat programu dostępne są na stronie organizatora.

Festiwal Designu i Kreatywności dla Dzieci Ene Due De
Termin: od 18 września do 24 września 2017 roku
Concordia Design, ul. Zwierzyniecka 3
Poznań

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR