10 letnich powidoków

Solowa wystawa Davida Krňanský’ego przygotowana na Warsaw Gallery Weekend jest zwieńczeniem cyklu 10 letnich powidoków zrealizowanych z okazji dziesięciolecia LETO.

„David Krňanský”  (źródło: materiały prasowe organizatora)

„David Krňanský” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jest to wyjątkowa prezentacja, wszystkie dotychczasowe powidoki operowały zestawieniami dwójki artystów związanych z LETO, skupiając się na podobieństwach i relacjach między ich pracami. W przypadku Davida Krňanský’ego, który jest najmłodszym artystą galerii, ten podwójny charakter również został zachowany. Wystawa Davida Krňanský’ego pod tytułem David Krňanský ironicznie sugeruje, że najważniejszym tematem wystawy jest sam artysta.

David Krňanský (ur. 1987) jest artystą mieszkającym i pracującym w Pradze. Tworzy w różnych mediach, jednak najważniejszym dla niego jest malarstwo abstrakcyjne. Członek grupy Black Hole Generation, operującej krytycznie narzędziami kultury wizualnej, ready-made’ów i kopii.

Naturalna nieprecyzyjność ręki w rygorystycznych geometrycznych formach staje się autorskim podpisem Krňanský’ego, przygodą prowadzenia linii i tworzenia formy, które nigdy nie są idealne czy identyczne. Przyjemna świeżość i żartobliwe niuanse mieszają się z naiwną odwagą i wiarą w upór tworzenia abstrakcji, która pod warstwami estetycznej zabawy może być krytyczna i progresywna.

David Krňanský. David Krňanský
Od 22 września do 28 października 2017 roku
Wernisaż: 22 września 2017 roku, godz. 17.00
Galeria LETO w Warszawie

Dodaj komentarz