Nacisk – gdzie treść spotyka się z formą

30 września we Wrocławiu przestrzeń neonowego podwórka przy ul. Ruskiej 46 obejmie we władanie Nacisk – I Festiwal Druku zorganizowany przy wsparciu stowarzyszenia Regime Brigade z inicjatywy drukarni drukomat.pl.

Neonowe podwórko przy Ruskiej 46 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Neonowe podwórko przy Ruskiej 46 (źródło: materiały prasowe organizatora)

W programie przewidziano szereg atrakcji. Ponad czterdziestu grafików i ilustratorów zaprezentuje swoje prace w ramach targów, które odbędą się na terenie Ogniska Kultury Plastycznej i Recepcji. Podczas Targów będzie można zakupić prace wybranych artystów.

I Festiwal Druku Nacisk to nowa przestrzeń wymiany myśli, doświadczeń i dzielenia się wiedzą. Nazwa festiwalu jest nieprzypadkowa – nacisk na najlepsze wykonanie ma mieć tu charakter nie tylko symboliczny, ale również dosłowny. Dlatego też festiwal będzie możliwością spotkania z cenionymi polskimi grafikami – specjalne wykłady wygłoszą Ryszard Kaja, słynący między innymi z tworzonej od kilku lat monumentalnej serii PLAKAT-POLSKA, oraz Patryk Hardziej, pomysłodawca i kurator Drugiej Ogólnopolskiej Wystawy Znaków Graficznych, międzynarodowej ekspozycji polskiego designu, którą prezentowano w pięciu krajach.

Nie zabraknie również warsztatów odbywających się w przestrzeni TIFF. Ich pierwszą część poprowadzi dr hab. Dawid Korzekwa, profesor Katedry Projektowania Graficznego ASP w Katowicach i prezes Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej, specjalizujący się w projektowaniu prasowym, książce, identyfikacji wizualnej i plakacie. Z kolei Marcin Dąbrowski wprowadzi uczestników w tajniki druku interdyscyplinarnego.

Dopełnieniem festiwalowego programu będzie eksponowana w przestrzeni IP Group wystawa grupy artystyczno-projektowej BiG Poster, założonej przez Bartosza Mamaka i Grzegorza Myćkę. Przyjrzą się oni zjawisku młodego polskiego plakatu w kontekście współczesnych realiów projektowania graficznego.

Na neonowym podwórku I Festiwalu Druku Nacisk nie zabraknie też miejsca dla społeczności zinowej. Przejmie ona część Surowca, który ponadto do późnych godzin wieczornych posłuży za punkt informacyjny i z zakończeniem części targowo-wystawowej zmieni się w klub festiwalowy.

Logo I Festiwalu Druku Nacisk (źródło: materiały prasowe organizatora)

Logo I Festiwalu Druku Nacisk (źródło: materiały prasowe organizatora)

Nacisk – I Festiwal Druku we Wrocławiu
30 września 2017 roku
Podwórze przy ul. Ruskiej 46

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR