Wystawa interaktywnych drzew Odetty Graskie

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza 21 września na wernisaż wystawy Ambedo zrealizowanej w ramach rezydencji artystycznej Odetty Graskie.

 Fot. Odette Graskie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Odette Graskie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Odetta Graskie pisze o wystawie: Tematem wystawy Ambedo będzie wyciszenie – choćby krótkotrwałe – i skupienie. Ambedo to rodzaj melancholijnego transu, całkowitego pogrążenia się w ulotnych wrażeniach zmysłowych – w doświadczeniu istnienia, wyciszenia, nabierania oddechu.

Wybrałam się do lasu za miastem, by w jego cichej, spokojnej przestrzeni odnaleźć świętość codziennej czynności oddychania, jak drzewo. My także niczym drzewa tkwimy w jakimś świecie, który odbieramy za pomocą danego języka i sposobu myślenia. A jeśli drzewa mają własne języki i sposoby myślenia? Z pomocą wyobraźni stworzyłam osobistą interpretację lasu. Powstały istoty, jak ty lub ja żyjące i przemierzające świat po swojemu. Zapraszam na wystawę interaktywnych drzew. Możesz je dotknąć i być może wyobrazić sobie ich sekretne życie, zanurzyć się w cudzie istnienia.

Odetta Graskie jest młodą artystką urodzoną w Johannesburgu w RPA. Absolwentka Uniwersytetu w Petorii, związana z End Street Studios przy August House. Graskie opowiada historie z wykorzystaniem różnych mediów, takich jak tkanina artystyczna, malarstwo i rysunek.

Odetta Graskie. Ambedo
Od 22 do 29 września 2017 roku
Wernisaż: 21 września 2017 roku, godz. 17.00
Centrum Aktywności Twórczej w Ustce

Dodaj komentarz