Najpierw cichy posiłek, później koncert

Muzeum Współczesne Wrocław zaprasza na finisaż wystawy Czarna wiosna. Wokół wrocławskiej niezależnej sceny muzycznej lat 80. Na tę okazję zaplanowano koncert legendarnego wrocławskiego artysty Krzysztofa „Kamana” Kłosowicza oraz wywodzącego się z Wrocławia znakomitego multiinstrumentalisty Wojciecha Konikiewicza. Dzień wcześniej w Muzeum odbędzie się performance Cichy posiłek.

Finisaż wystawy „Czarna wiosna”  (źródło: materiały prasowe organizatora)

Finisaż wystawy „Czarna wiosna” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Krzysztof „Kaman” Kłosowicz – założyciel i lider pierwszej polskiej grupy reagge Miki Mousoleum i zespołu Kaman & The Big Bit. W stanie wojennym nagrodzony przez paryską Kulturę. W 2015 nominowany do Wrocławskiej Nagrody Muzycznej w kategorii muzyka rozrywkowa. Bohater filmu Wrocławski szaman zrealizowanego przez ATM.

Wojciech Konikiewicz – kompozytor, pianista, gitarzysta, autor muzyki teatralnej i filmowej, grał m.in. na pierwszej płycie Klausa Mitffocha, współpracował z Tiltem i 52UM. Występował w niezliczonej ilości projektów, wziął udział w nagraniu ponad 100 płyt. Projekty: Free Cooperation, Pinski Zoo, Kopinski & Konikiewicz, Transgroove Trio, Tribute To Miles Orchestra.

„Cichy posiłek”  (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Cichy posiłek” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Cichy posiłek to projekt społeczny angażujący osoby niesłyszące. Cisza jest dla nich stanem obcym. Już w łonie matki słyszymy bicie serca, szum krwi, dochodzą do nas dźwięki z zewnątrz. Osoby niesłyszące nie znają stanu innego niż absolutna cisza. Wydawać by się mogło, że przebywając w ich towarzystwie doświadczymy bezdźwięku. Nic bardziej mylnego. Mimika, gesty, ruchy rąk i całego ciała, mlaski, śmiech czy uderzenia dłoni o dłoń.

Cichy posiłek przygotują specjaliści od zaskoczeń czyli szefowie kuchni z Pracowni Food Think Tank mający na swoim koncie wiele ciekawych wydarzeń i ekscentrycznych podróży kulinarnych łączących myślenie z jedzeniem m.in. Ziemia i Woda, Cztery Żywioły oraz film pt. Korzeń. Osoby, które tego dnia odwiedzą muzeum będą miały szansę na chwilę przysiąść się do stołu współtworząc obraz. Pomogą im zatyczki do uszu i tłumacze j. migowego Katarzyna Radzińska i Karol Miernowski.

Finisaż wystawy Czarna wiosna i koncert
21 września 2017 roku, godz. 19.00
Muzeum Współczesne Wrocław

Cichy posiłek
20 września 2017 roku, godz. 17.00
Muzeum Współczesne Wrocław

Dodaj komentarz