GMO, gluten i szczepionki

W królestwie Monszatana. GMO, gluten i szczepionki Marcina Rotkiewicza to książka dla tych, którzy chcą wiedzieć, jak powstają pseudonaukowe teorie i czy naprawdę jest się czego bać. Pozycja zostanie wydana nakładem Wydawnictwa Czarne już 20 września.

Marcin Rotkiewicz „W królestwie Monszatana. GMO, gluten i szczepionki" (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Marcin Rotkiewicz „W królestwie Monszatana. GMO, gluten i szczepionki" (źródło: materiały prasowe wydawcy)

„Genetyczne mutanty”, „niezniszczalne superchwasty”, „rakotwórcze pestycydy”, „szczepionki wywołujące autyzm”, „uzależniający gluten”. Podobne nagłówki od lat straszą nas z pierwszych stron gazet. Gdzie leży prawda? Czy genetycznie zmodyfikowane rośliny, szczepionki i gluten faktycznie są takie straszne, jak je malują ekoaktywiści, politycy i celebryci? I czy firmy zajmujące się produkcją GMO – z niesławnym Monsanto na czele – naprawdę zagrażają współczesnemu rolnictwu? Dziennikarz naukowy Marcin Rotkiewicz zbiera w książce mity dotyczące biotechnologii i wyjaśnia, kto posługuje się rzetelnymi argumentami, a kto zarabia na rozsiewaniu paniki.

Marcin Rotkiewicz – od 2001 roku pracuje w tygodniku „Polityka”, wcześniej między innymi w „Rzeczpospolitej”, „Gazecie Wyborczej”, PAP i „Newsweeku”. Absolwent dziennikarstwa i filozofii na Uniwersytecie Warszawskim oraz stypendysta Knight Science Journalism Program w Massachusetts Institute of Technology. Popularyzuje wiedzę na temat biotechnologii, ewolucji człowieka i neuronauki. Interesuje się również teoriami pseudonaukowymi i spiskowymi. Autor wywiadu rzeki z prof. Jerzym Vetulanim Mózg i błazen.

Marcin Rotkiewicz, W królestwie Monszatana. GMO, gluten i szczepionki
Premiera: 20 września 2017 roku
Wydawnictwo Czarne

Dodaj komentarz