• 2017-09-19

Kuba Więcek nominowany do Koryfeusza Muzyki Polskiej

19 września to ostatni dzień, kiedy można wziąć udział w głosowaniu na laureata w kategorii Debiut Roku Nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej. Jednym z nominowanych jest Kuba Więcek, 22-letni saksofonista i kompozytor.

Kuba Więcek (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Kuba Więcek (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Rada programowa ds. muzyki Instytutu Muzyki i Tańca wytypowała nominowanych we wszystkich kategoriach spośród nadesłanych 149 kandydatur. W kategorii Debiut roku nagrodę ma szansę otrzymać właśnie m.in. Kuba Więcek – bohater głośnego debiutu na polskiej scenie jazzowej tego roku. Jego album Another Raindrop, nagrany wraz z Michałem Barańskim i Łukaszem Żytą ukazał się w prestiżowej serii Polish Jazz. Kuba jest pierwszym od 28 lat debiutantem w tej serii, najmłodszym w całej jej historii. Jego debiut spotkał się z doskonałym odbiorem środowiska jazzowego i nie tylko. Był bohaterem kwietniowego wydania magazynu „Jazz Forum”.

Kuba Więcek przygodę z muzyką jazzową rozpoczął w wieku 17 lat. Po ukończeniu liceum wyjechał na studia do Amsterdamu. Poszukując artystycznej możliwości wyrażania siebie zaczął regularnie jeździć do Nowego Jorku, aby tam uczyć się jazzu u samego źródła. Obecnie jest absolwentem Rhythmic Music Conservatorium w Kopenhadze.

Kuba czerpie doświadczenia z wielu gatunków muzyki, poczynając od klasyki, przez folklor europejski czy jazz, a kończąc na muzyce elektronicznej, alternatywnej czy hip hopie. Wśród jego inspiracji znajdują się Steve Reich, Philip Glass, Brian Eno, Bon Iver. Jest laureatem wielu konkursów; koncertował w niemalże całej Europie, Ameryce Północnej oraz Azji. Zespół Kuby wciąż się rozwija; poszerza swoją formułę i poszukuje nowych rozwiązań w zakresie brzmienia, ekspresji i formy oraz wykorzystuje instrumenty i efekty akustyczne wybiegające poza ogólnie przyjęte znaczenie tria jazzowego.

Głosowanie w kategorii Debiut Roku Nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej
Od 15 do 19 września 2017 roku
Strona internetowa organizatora

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR