• 2017-09-19

JAAA! wystąpią w Warszawie

Na scenie klubu Pardon, To Tu przy Nowym Teatrze w Warszawie odbędzie się 21 września szesnasty (i zarazem ostatni) występ jednego z najciekawszych polskich zespołów muzyki elektronicznej: JAAA!

JAAA! (źródło: materiały prasowe organizatora)

JAAA! (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zespół powstał w 2013 roku z dala od wielkomiejskiego zgiełku.

Od samego początku chodziło nam o robienie jak najlepszej muzyki; autentycznej i rozniecającej ogień. Takiej, której zawsze nam brakowało. Trzy różne głowy, z trzech różnych światów, z wolą przyjaźni i oddania, z potrzebą zrobienia czegoś nowego – piszą o sobie członkowie JAAA!

W składzie formacji są: Kamil Pater – znany z Contemporary Noise Quartet, Quintet i Sextet, Marek Karolczyk – jedna druga duetu Napszykłat oraz Miron Grzegorkiewicz – grający w Daktari.

Muzykę JAAA! można nazwać transowym lotem w krainę wyobraźni. Dźwięki są dla zespołu narzędziem budowania opowieści tkanych emocjami. W czasach jednorazowych singli i łatwych playlist, ich koncepcyjny album to prawdziwy rarytas dla wielbicieli Thoma Yorke’a, Moderat, Sigur Ros czy Depeche Mode, które to inspiracje są, zdaniem wielu dziennikarzy i odbiorców, słyszalne w Remiku. Sami artyści od porównań stronią chcą, aby muzyka obroniła się sama.

Muzyka bezsennych nocy – niby mechaniczna, ale najzupełniej żywa. W zespole JAAA! trzech artystów z różnych kontynentów świata polskiej muzyki tworzy emocjonalne elektroniczne piosenki. Ważną członkinią zespołu jest Karolina Głusiec odpowiedzialna za wizualną stronę koncertów – Jacek Świąder, „Gazeta Wyborcza”.

JAAA!
21 września 2017 roku, godz. 20.00
Klub Pardon, To Tu przy Nowym Teatrze
Warszawa, ul. Madalińskiego 10/16

Dodaj komentarz