• 2017-09-19

Spartakus według Kirilla Simonova

Teatr Wielki w Łodzi włącza się do akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”. W ramach akcji Teatr poleca balet Spartakus Arama Chaczaturiana we współczesnej choreografii Kirilla Simonova.

Aram Chaczaturian, „Spartakus”, chor. Kirill Simonov (źródło: materiały prasowe teatru)

Aram Chaczaturian, „Spartakus”, chor. Kirill Simonov (źródło: materiały prasowe teatru)

Spartakus w inscenizacji Kirilla Simonova został przeniesiony ze starożytności do współczesności. Miejscem akcji… jest port lotniczy. Stewardesy i stewardzi przygotowują się do obsługi pasażerów i kolejnej podróży. Dużej grupie pracowników lotniska i obsługi pasażerskiej przewodzi kapitan Krassus. Służby celne i porządkowe kontrolują poddenerwowanych pasażerów. Pomiędzy grupami dochodzi do starć i przepychanek. Ochrona lotniska wstrzymuje napór przybyszów i gromadzi ich w jednym miejscu. Wśród zatrzymanych jest Spartakus. Jaka rola przypadnie mu w tej sytuacji?

Choreograf korespondując z opowieścią o rzeczywistym rzymskim gladiatorze z I w. p.n.e., zdaje się wskazywać na niezmiennie aktualne problemy, które dotykają człowieka niezależnie od czasów, w których przyszło mu żyć. Czym jest wolność, jaką cenę miewa walka o nią i ile trzeba poświęcić, aby jej nie stracić? O jaką wolność walczą dzisiejsi „spartakusi”? Gdzie są jej granice i czy dla wszystkich oznacza ona to soamo?

Sprzedaż biletów za pół ceny ruszyła 18 września. Ilość biletów w promocyjnej cenie jest ograniczona.

Aram Chaczaturian, Spartakus
Premiera: 17 czerwca 2017 roku
Najbliższe spektakle: 7 i 8 października, godz. 18.30 i 17.00
Teatr Wielki w Łodzi

Dodaj komentarz