Ostatni romantyk polskiego kina

Album Andrzej Wajda. Ostatni romantyk polskiego kina, którego wydawcą jest Stowarzyszenie Filmowców Polskich, to nie tylko podsumowanie dorobku jednego z największych polskich reżyserów, lecz przede wszystkim afirmacja jego pasji do życia i kina. Spotkanie prezentujące książkę odbędzie się w czwartek 21 września, o godzinie 14.00 w Galerii/Księgarni Gdyńskiego Centrum Filmowego podczas 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Andrzej Wajda „Ostatni romantyk polskiego kina" (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Andrzej Wajda. Ostatni romantyk polskiego kina" (źródło: materiały prasowe organizatora)

Do rozmów na temat twórczości Andrzeja Wajdy, autorki książki zaprosiły polskich i zagranicznych twórców, którzy z reżyserem nie tylko pracowali, cenili go i rozumieli, ale do dziś pragną przywracać go pamięci widzów. Z zebranych głosów, śladów, zdjęć – także tych z prywatnego archiwum – wyłania się imaginarium reżysera; kalejdoskop jego inspiracji, lęków, marzeń i mitów ukazanych w filmach takich jak Kanał, Wesele, Popiół i diament czy Pokolenie.

W spotkaniu prowadzonym przez Tomasza Raczka udział wezmą autorki książki: Małgorzata Fiejdasz-Kaczyńska i Anna Serdiukow, prezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich Jacek Bromski oraz goście specjalni, których wspomnienia można przeczytać w książce.

Spotkanie wokół książki Andrzej Wajda. Ostatni romantyk polskiego kina
42. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni
21 września 2017 roku, godz. 14.00
Galeria/Księgarnia Gdyńskiego Centrum Filmowego

Dodaj komentarz