• 2017-09-16

Szymanowski i Karłowicz w szczecińskiej filharmonii

Koncertem Szymanowski | Karłowicz, który odbędzie się 22 września, Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie oficjalnie otworzy sezon artystyczny 2017/2018.

Rune Bergmann (źródło: materiały prasowe organizatora)

Rune Bergmann (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na złotej sali będzie można usłyszeć Orkiestrę Symfoniczną szczecińskiej filharmonii pod batutą Runego Bergmanna oraz skrzypaczkę Arabellę Steinbacher. Program koncertu skupia się wokół muzyki komponowanej przez młodopolskich artystów: Karola Szymanowskiego i Mieczysława Karłowicza.

O ile jednak Uwerturę koncertową Szymanowskiego można uznać za świadectwo zapatrzenia się nieco w świat muzyki Ryszarda Straussa, to w Koncercie skrzypcowym nr 1 kompozytor przemawia już swoim głosem, gdzie skrzypce przywodzą na myśl jakiś świat magiczny, a muzyka zdaje się ostatecznie wyrywać z ram systemu dur-moll.

Koncert zwieńczy zaś dzieło programowe Mieczysława Karłowicza, w którym zostaje podjęta próba przełożenia treści poetyckich i filozoficznych na język dźwięków.

Partię skrzypiec wykona Arabella Steinbacher, której grę recenzent „New York Times’a” określił jako „równowagę między lirycznością a gorącym żarem, do atutów artystki należy perfekcyjna technika i przepiękna gama brzmień”.

Koncert inaugurujący sezon artystyczny 2017/2018 Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie Szymanowski | Karłowicz
22 września 2017 roku o godzinie 19.00
Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR