• 2017-09-16

Co wiesz o typografii?

20 września w Warszawie odbędzie się Kongres Typograficzny Co TY wiesz o TYPOGRAFII? organizowany przez Agorę IT. Organizatorzy zapraszają miłośników fontów, czcionek, liternictwa, kaligrafii oraz potencjalnych projektantów krojów pisma – każdego, kto chce korzystać z fontów w sposób świadomy i zgodny z prawem.

„Co TY wiesz o TYPOGRAFII?” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Co TY wiesz o TYPOGRAFII?” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Prelegenci i uczestnicy Kongresu poruszą tematy m.in. fontów, czcionek, krojów pisma, historii druku, licencji, praw autorskich, przyborów kreślarskich oraz narzędzi i technologii. W trakcie Kongresu będzie można uczestniczyć w wykładach, poznać znawców, szkoleniowców i pasjonatów z dziedziny typografii, licencjonowania i komercyjnego używania fontów, a także ekspertów prawa własności intelektualnej.

Wśród prelegentów Kongresu znajdą się m.in. dr Tomasz Wełna – twórca polskiej narodowej czcionki Apolonia, graficzki: Marta Staniszewska – kierownik artystyczna „Dziecka” i Natalia Urbaniak – kierownik artystyczna „Avanti”, Napoleon Bryl – projektant i nauczyciel akademicki, Magdalena Miernik – prawnik specjalizująca się w sprawach z zakresu prawa własności intelektualnej oraz Natalia Radzikowska – która doradza i szkoli z licencjonowania fontów.

Co TY wiesz o TYPOGRAFII?
20 września 2017 roku
Warszawa

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR