• 2017-09-16

Botoks – polska służba zdrowia widzana oczyma Patryka Vegi

Botoks – nowe dzieło autora przebojów Służby specjalne, Pitbull. Nowe porządki i Pitbull. Niebezpieczne kobiety – to poparty wielomiesięcznymi wywiadami, wstrząsający obraz życia i pracy lekarek oraz pielęgniarek w Polsce. Premiera już 29 września.

„Botoks”, reż. Patryk Vega, zdjęcia: Anna Gostkowska, © Vega Investments (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Botoks”, reż. Patryk Vega, zdjęcia: Anna Gostkowska, © Vega Investments (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Botoks to autentyczne historie silnych, zdeterminowanych i wyrazistych lekarek, które zmagają się z najtrudniejszymi życiowymi decyzjami i problemami: dyskryminacją, presją macierzyństwa, pogonią za młodością, walką o prawo do wolnego wyboru i własnych poglądów. Obok napięcia i potężnej dawki emocji nie zabraknie tu charakterystycznego dla filmów Patryka Vegi humoru. O jego jakość zadba doborowa, pełna gwiazd ekipa aktorska. W główne postacie kobiece wcielą się: Olga Bołądź, Agnieszka Dygant, Katarzyna Warnke i Marieta Żukowska. Partnerować im będą ulubieńcy widzów: Piotr Stramowski, Tomasz Oświeciński, Sebastian Fabijański, Janusz Chabior, Wojciech Machnicki i Grażyna Szapołowska. Zdjęcia do Botoksu realizowane były w Warszawie, Paryżu, Kopenhadze i Kenii.

Szpital ukazany w Botoksie to nie fikcja z popularnych seriali czy folderów prywatnych sieci medycznych. To zakład pracy, gdzie codziennie wylewa się krew, pot i łzy. W jego murach splatają się losy czterech kobiet. Daniela (Olga Bołądź) pracę w służbie zdrowia zaczyna jako ratowniczka medyczna, jeżdżąc na akcje z bratem Darkiem (Tomasz Oświeciński). Poddając się licznym zabiegom medycyny estetycznej, z brzydkiego kaczątka zmienia się w bezwzględną, odnoszącą sukcesy przedstawicielkę koncernu farmaceutycznego. Magda (Katarzyna Warnke) jest ginekologiem położnikiem. Swoją renomę zbudowała jako etatowa specjalistka od aborcji. Gdy sama zachodzi w ciążę, jej konflikt z ordynatorem (Janusz Chabior) wchodzi w dramatyczną fazę i zwierzchnictwo szpitala próbuje pozbawić ją pracy.

Poukładany świat cenionej chirurg – Patrycji (Marieta Żukowska) rozsypuje się, gdy kobieta dowiaduje się o zdradzie męża. Podkopane poczucie wartości popycha ją w kierunku ginekologii estetycznej i kobiecego libido. Swoje odkrycia Patrycja chce sprawdzić w związku z metroseksualnym Michałem (Piotr Stramowski), który jest zaprzeczeniem mężczyzny. Beata (Agnieszka Dygant) to lekarka SOR-u, która w wypadku motocyklowym traci narzeczonego. Samotna kobieta uśmierza ból, uzależniając się od silnych leków opioidowych, które wykrada w szpitalu. Wówczas poznaje Marka (Sebastian Fabijański), sanitariusza, który ukrywa przed światem własny sekret.

Botoks, reż. Patryk Vega
Premiera: 29 września 2017 roku
Kino Świat

Komentarze (6) do artykułu “Botoks – polska służba zdrowia widzana oczyma Patryka Vegi”

 1. Pawcio

  Myślę, że to będzie mocny, efektowny i przede wszystkim dobry film. Takie spojrzenie na polską służbę zdrowia było potrzebne.

 2. juliusz

  Dawno nie byłem tak ciekaw żadnej produkcji. Już się nie mogę doczekać premiery.

 3. Latek

  Jesień z Vegą w kinie to najlepsza jesień!

 4. Lodek

  Fajnie, że takie dziewczyny w głównych rolach, już dla nich warto będzie obejrzeć

 5. rollo

  fajnie, że Vega wymienił profesję i teraz zajrzy do szpitali, trzeba będzie skoczyć w październiku

 6. Alek

  Vega jak zawsze porusza ciekawe i wazne tematy, uwielbiam gościa

Dodaj komentarz