43. Bielska Jesień – głosują i recenzują internauci

Blisko 3 tys. obrazów nadesłanych na 43. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2017 można oglądać w Galerii wirtualnej na stronie Bielskiej Jesieni. Spośród nich Internauci mogą wybierać najciekawsze – ich zdaniem – prace nadesłane na konkurs malarstwa, a także wskazać najciekawszego artystę.

43. Bielska Jesień (źródło: materiały prasowe organizatora)

43. Bielska Jesień (źródło: materiały prasowe organizatora)

Internauci mogą wydać swój werdykt i zrecenzować dzieła biorące udział w 43. Biennale Malarstwa Bielska Jesień. Umożliwiają to dwa konkursy przygotowane przez Galerię Bielską BWA, organizatora biennale. W pierwszym z nich internauci mogą wybierać najciekawszego artystę spośród wszystkich, którzy swoje prace nadesłali na konkurs i umieścili w Galerii wirtualnej. Drugi konkurs – ogłoszony pod nazwą „Moje Grand Prix Bielskiej Jesieni 2017” – polega na napisaniu krótkiej, ciekawej recenzji obrazu wybranego z Galerii wirtualnej.

Wyniki obydwu konkursów będą podane do publicznej wiadomości, a wybrani internauci uczestniczący w głosowaniu zostaną nagrodzeni. Regulaminy konkursów znajdują się na stronie Bielskiej Jesieni. Najatrakcyjniejsze nagrody czekają na internautów, którzy ciekawie i przekonująco uzasadnią swój wybór w konkursie „Moje Grand Prix Bielskiej Jesieni 2017”. Recenzje można nadsyłać do 1 października.

Autorów najcelniejszych recenzji poznamy 10 listopada w Galerii Bielskiej BWA podczas panelu dyskusyjnego z udziałem artystów uczestniczących w wystawie finałowej biennale, krytyków sztuki, dziennikarzy i sponsorów. Dzień wcześniej, 9 listopada, nastąpi otwarcie wystawy Bielska Jesień 2017. Wyniki konkursu „Moje Grand Prix Bielskiej Jesieni 2017” zostaną także opublikowane na stronie internetowej organizatora i stronie Bielskiej Jesieni. Autorzy najlepszych recenzji otrzymają trzy równorzędne nagrody. Każda z nich to weekendowy pobyt dla dwóch osób w hotelach w Bielsku-Białej – w Apartamentach Ventus Rosa lub Qubus Hotel, albo w Spa Hotel Jawor w Jaworzu.

Natomiast 20 września poznamy zwycięzcę głosowania internautów na najciekawszego artystę – głosować można do 16 września Galeria ogłosi nazwisko zwycięzcy głosowania i opublikuje jego prace. Do tego czasu na stronie Bielskiej Jesieni można śledzić aktualne wyniki głosowania internautów – Top 10 artystów.

Po raz trzeci sympatycy biennale i miłośnicy malarstwa zabiorą głos podczas trwania wystawy finałowej Bielskiej Jesieni 2017 (9 listopada – 31 grudnia). Wówczas, spośród prac zakwalifikowanych do wystawy finałowej, widzowie będą mogli wybierać najlepszy, ich zdaniem, obraz i przyznać autorowi Nagrodę publiczności Bielskiej jesieni 2017. Głosowanie umożliwią przygotowane kupony konkursowe.

Celem bielskiego biennale jest nie tylko prezentacja aktualnych poszukiwań i osiągnięć w dziedzinie malarstwa, ale także szerokie upowszechnianie sztuki. Służą temu także konkursy dla widzów – zarówno tych odwiedzających galerię i przyglądających się oryginałom obrazów, jak i dla miłośników sztuki kontaktujących się z dziełami poprzez Internet.

W tym roku 700 artystów nadesłało na konkurs 2. 989 obrazy. Do drugiego etapu jury zakwalifikowało 194 prace 69 artystów. Drugie, ostateczne posiedzenie jury odbędzie się w dniach 9 i 20 września – wówczas, na podstawie oryginałów prac, jury ostatecznie wybierze prace do wystawy finałowej oraz wskaże laureata Grand Prix Bielskiej Jesieni 2017 oraz laureatów pozostałych nagród i wyróżnień. Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu nastąpi podczas otwarcia wystawy finałowej w Galerii Bielskiej BWA w Bielsku-Białej w czwartek, 9 listopada.

43. Bielska Jesień – głosują i recenzują internauci
Zgłoszenia konkursowych recenzji do 1 października 2017 roku
Organizator: Galeria Bielska BWA w Bielsku-Białej

Dodaj komentarz