• 2017-09-15

Niedostrzegalne mikroświaty

Mateusz Zakłada urodził się w Częstochowie. Tu ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych na kierunku projektowanie graficzne, jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych we Wroclawiu oraz Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi. Fotografią zajmuje się już 15 lat. Jest członkiem Fundacji Festiwal Sztuki Fotoreportażu i Jurajskiego Fotoklubu.

Fot. Mateusz Zakłada (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Mateusz Zakłada (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mateusz Zakłada na co dzień prowadzi jednoosobową firmę, zajmuje się fotoreportażem, fotografuje śluby i inne uroczystości, a także koncerty i wydarzenia kulturalne. W czasie wolnym prawie nie rozstaje się z aparatem i szuka inspiracji oraz tematów do fotografowania, a najchętniej sięga po reportaż społeczny.

Prezentowana w Galerii Zwiastun wystawa Niedostrzegalne mikroświaty to jeszcze inny zakres tematyczny. Fotograf jest obserwatorem ludzi, ich emocji i niecodziennych sytuacji, lecz w prezentowanym cyklu fotografii po raz pierwszy skupia się na detalu, fakturze i szczególe. Posługuje się starannym warsztatem: czarno-białe i barwne obrazy kadruje z malarską świadomością i dbałością o szczegół. Niełatwo zidentyfikować fotografowane miejsca. Wykadrowane faktury, oderwane od swojego otoczenia, tworzą na fotografiach inny fantastyczny świat. Sam autor chętnie deklaruje swoją wrażliwość na otoczenie i detal, ale przed wszystkim miłość do sztuki fotografowania

Mateusz Zakłada. Niedostrzegalne mikroświaty
Od 14 września do 1 października 2017 roku
Wernisaż: 16 września 2017 roku, godz. 20.00
Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie

Dodaj komentarz