• 2017-09-15

Objazdowy festiwal preTEXTY

Fundacja na rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza zaprasza na pokład podróżującego Festiwalu Literacko-Artystycznego preTEXTY, który już niebawem rusza na Dolny Śląsk.

Festiwal Literacko-Artystycznego preTEXTY (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Literacko-Artystycznego preTEXTY (źródło: materiały prasowe organizatora)

Idea stworzenia objazdowej dolnośląskiej imprezy literacko-artystycznej powstała w wyniku refleksji nad wyraźną w ostatnich latach tendencją do centralizacji życia kulturalnego; przechwytywanie kolejnych wartościowych lokalnych projektów artystycznych przez miasta takie jak Wrocław, w połączeniu z ogólnie mniejszymi możliwościami (infrastrukturalnymi, instytucjonalnymi) ośrodków regionalnych, skutkuje zachwianiem zrównoważonego rozwoju i dostępu do kultury.

Gościem specjalnym tegorocznej edycji będzie jeden z najbardziej rozpoznawalnych postaci poezji polskiej – Marcin Świetlicki, który wystąpi zarówno w roli wokalisty nowego zespołu Zgniłość, jak również w roli autora wierszy i prozy.

W programie jak zawsze: spotkania z poetami i prozaikami (między innymi: Jacek Podsiadło, Marcin Świetlicki, Andrzej Sosnowski, Jakub Żulczyk, Marcin Sendecki, Julia Szychowiak, Jacek Bierut, Kamil Zając, Adam Kaczanowski) warsztaty z filozofii dla najmłodszych, warsztaty literackie, konkursy The Battle of 7 Words, koncerty (Zgniłośći Marcin Świetlicki z nową płytą Siedmiościan, Chain Smokers & Andrzej Sosnowski / Chain Smokers & Marcin Świetlicki).

Trasa:

  • 22 września, Kowary / Jamolada
  • 29 września, Jawor / Dziedziniec Sztuki
  • 13 październik, Strzelin / Granitowa Strzała
  • 24 października, Brzeg / Syfon
  • 26-27 października, Świdnica / Cztery Żywioły Słowa

Festiwal Literacko-Artystycznego preTEXTY
Od 22 września do 27 października 2017 roku
Fundacja na rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza
Dolny Śląsk

Dodaj komentarz