• 2017-09-15

Warszawski Dzień Edukacji Muzycznej

Ponad dwadzieścia lekcji pokazowych i wykładów prowadzonych przez najlepszych pedagogów muzycznych w Polsce, warsztaty dla dyrygentów chóralnych, zajęcia z psychologiem muzyki, a także koncert w wykonaniu dzieci i młodzieży. Wszystko to już 19 października podczas 14. edycji Dnia Edukacji Muzycznej.

14. Dzień Edukacji Muzycznej (źródło: materiały prasowe organizatora)

14. Dzień Edukacji Muzycznej (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dzień Edukacji Muzycznej to wydarzenie cykliczne o charakterze edukacyjnym i zasięgu ogólnopolskim, przeznaczone dla nauczycieli szkół muzycznych wszystkich stopni oraz dyrygentów chóralnych. Ma na celu prezentację nowatorskich metod nauczania, nowych publikacji nutowych oraz wymianę doświadczeń pedagogicznych.

Na tegoroczny edycję złożą się lekcje pokazowe dotyczące metodyki nauczania gry na fortepianie, skrzypcach, kontrabasie, akordeonie, flecie, klarnecie, oboju, saksofonie i fagocie, a także pracy z zespołami kameralnymi, w tym z kwartetem smyczkowym, głosem solowym z towarzyszeniem fortepianu oraz zespołem dixielandowym. Po raz kolejny zorganizowane zostaną cieszące się ogromnym zainteresowaniem warsztaty dla dyrygentów chóralnych.

Dodatkowo, program został poszerzony o wykłady psychologa muzyki: poruszony zostanie temat wzmacniania motywacji w codziennym ćwiczeniu na instrumencie oraz strategii psychologicznego przygotowania uczniów do występów publicznych. Odbędzie się także prezentacja dotycząca wykorzystywania nowoczesnych multimediów w edukacji artystycznej.

Zwieńczeniem Dnia Edukacji Muzycznej będzie koncert w wykonaniu uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Warszawie, a także Grodziskiego Chóru Bogorya pod dyrekcją Marcina Łukasza Mazura.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy poprzez formularz rejestracyjny dostępny na stronie internetowej projektu. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 września.

14. Dzień Edukacji Muzycznej
19 października 2017 roku
Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie
Polskie Wydawnictwo Muzyczne

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR