• 2017-09-14

Księgowy w Teatrze Animacji

Poznański Teatr Animacji zaprasza 16 września wszystkich młodych widzów na premierę spektaklu Pan Tobiasz i książki w reżyserii Ewy Piotrowskiej.

„Pan Tobiasz i książki”, reż. Ewa Piotrowska (źródło: materiały prasowe teatru)

„Pan Tobiasz i książki”, reż. Ewa Piotrowska (źródło: materiały prasowe teatru)

Pan Tobiasz jest zwyczajnym księgowym. Cały jego świat składa się z cyfr wpisywanych w równe rzędy kolumn. Choć jego życie jest przez to nudne i smutne, pan Tobiasz po prostu sumiennie wykonuje powierzoną mu pracę. Czegoś mu jednak brak… Jakby o czymś zapomniał… Za czymś tęsknił… Nagle, zupełnie niespodziewanie, pan Tobiasz trafia do magicznej Krainy Książek. Słowa żyją tu własnym życiem, opasłe księgi fruwają między półkami, a opowieści zmyślają się same.

Księgowy musi teraz zamienić liczydło na pióro, ale czy sprawdzi się w nowej roli? Czy świat, w którym króluje wyobraźnia, świat pełen bajek, baśni i literatury stanie się jego światem? A może właśnie w nim odnajdzie zagubione gdzieś po drodze szczęście? Liryczna, lekka, momentami szalona opowieść o księgowym wśród latających książek snuje się prawie bez słów. Twórcy zdecydowali się opowiedzieć o magii czytania tylko za pomocą obrazów i dźwięków, bo słowo w książce broni się samo. Pan Tobiasz i książki to spektakl dla dużych i małych, dla tych, którzy już kochają czytać i tych, którzy dopiero się czytać nauczą.

Spektakl inspirowany jest oskarową animacją The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore.

Realizatorzy:

Reżyseria – Ewa Piotrowska
Scenografia – Julija Skuratova (Litwa)
Dramaturgia – Malina Prześluga
Muzyka – Maciej Kuśnierz
Multimedia – Jakub Oleg Wojciechowski
Realizacja światła – Michał Krugiołka
Realizacja dźwięku – Maciej Kuśnierz
Inspicjent – Jordan Cisowski

Wykonanie lalek i scenografii: Grzegorz Fijałkowski, Damian Kubasiewicz, Beata Nowacka, Katarzyna Ratić, Małgorzata Rekusz, Mariusz Szajbe, Andrzej Tritt.

Występują: Danuta Rej, Sylwia Koronczewska-Cyris, Aleksandra Leszczyńska, Marcin Chomicki, Piotr Grabowski, Igor Fijałkowski.

Pan Tobiasz i książki
Premiera: 16 września 2017 roku, godz. 17.00
Teatr Animacji w Poznaniu

Dodaj komentarz