• 2017-09-14

Czarodziejska pantomima w Białymstoku

Teatr Szkolny w Białymstoku zaprasza 15 września na pierwszą premierę w tym sezonie – brawurową pantomimę w wykonaniu Damiana Krajczyka i Michała Szostka zatytułowaną Pan Stary i Czary.

„Pan Stary i Czary”, reż. Paula Czarnecka (źródło: materiały prasowe teatru)

„Pan Stary i Czary”, reż. Paula Czarnecka (źródło: materiały prasowe teatru)

Pan Stary to zgorzkniały magik na emeryturze, który odłożył swój czarodziejski cylinder w kąt i zatopił w rutynie szarej codzienności. Dni mijają mu na odtwarzaniu starych przyzwyczajeń według starannie dobranej kolejności. Wszystko się zmienia gdy pewnego razu, za sprawą nieoczekiwanego zbiegu wydarzeń, w jego domu pojawia się dziwne stworzenie… Zachowuje się i porusza jak królik… Czyżby to był Czary? – jego przyjaciel i partner magicznych występów z młodości? Pan Stary nie ma pewności. Pewne jest natomiast to, że zwariowany królik nie może usiedzieć w miejscu i robi wszystko aby ponownie zarazić Pana Starego miłością do magii.

Pan Stary i Czary to pantomimiczna opowieść o przyjaźni i magicznej sile wyobraźni, która udowadnia, że za sprawą odrobiny chęci i kreatywności możemy przenieść się w światy, o których istnieniu nie mieliśmy wcześniej pojęcia.

Realizatorzy:

Reżyseria: Paula Czarnecka
Muzyka: Urszula Chrzanowska
Scenografia i kostiumy: Łucja Grzeszczyk
Opieka pedagogiczna: Jacek Dojlidko

Występują: Damian Krajczyk, Michał Szostak

Pan Stary i Czary
Premiera: 15 września 2017 roku, godz. 19.00
Teatr Szkolny im. Jana Wilkowskiego w Białymstoku

Dodaj komentarz