• 2017-09-14

III Festiwal Fotografii Białystok Interphoto 2017

Na początku września ruszyła III edycja Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Białystok Interphoto 2017, którego tematem przewodnim są „Granice Tolerancji”. W tym roku oprócz artystów z różnych krajów festiwal będzie gościć recenzentów odpowiedzialnych za podobne wydarzenia z miast europejskich tworzących środowisko opiniotwórcze nie tylko w obszarze Europy, ale również całego świata.

Interphoto 2017 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Interphoto 2017 (źródło: materiały prasowe organizatora)

W ramach festiwalu odbędą się 34 wystawy indywidualne i zbiorowe artystów z kraju i z zagranicy. Będzie miało miejsce ponad 50 różnych działań, w tym warsztaty (np. rzadkie w Europie warsztaty dagerotypu prowadzone przez artystów litewskich), pokazy filmowe, spotkania, wykłady i inne formy rozmowy przez fotografię i o fotografii.

Ogółem w wystawach, warsztatach, wykładach i meetingach weźmie udział ponad 200 artystów. W realizację festiwalu zaangażowało się ponad 30 organizacji i instytucji, a na działania Interphoto będzie się można natknąć w ponad 23 miejscach: instytucjach kultury, uczelniach wyższych, placówkach oświatowych, klubach osiedlowych, kawiarniach, siedzibach organizacji pozarządowych oraz w przestrzeni publicznej.

Tematem tegorocznej edycji są „Granice Tolerancji”, na który odpowiedzą między innymi tacy artyści jak Martin Kollar, Istvan Halas, Andrij Bojarov, Arnis Balcus, Maria Kapajeva, Jan Pohribny, Alexander Vasukovich, Bogdan Konopka. Festiwal zaprezentuje również wiele wystaw zbiorowych, z których najważniejszymi będą prezentacja kuratorska Lecha Lechowicza Grupy Zero-61 czy prezentacja kuratorska Adama Mazura Central by East Central współczesnej fotografii bloku post-komunistycznego.

III Międzynarodowy Festiwal Fotografii Białystok Interphoto 2017
wrzesień, październik 2017 roku

Dodaj komentarz