• 2017-09-13

Austra przyjedzie do Polski

Zgodnie z obietnicą Austra w tym roku odwiedzi Polskę. Pod koniec października grupa pod wodzą charyzmatycznej Katie Stelmanis zagra nad Wisłą aż trzy koncerty.

Austra (źródło: materiały prasowe organizatora)

Austra (źródło: materiały prasowe organizatora)

Od czasu znakomitego debiutu Feel it Break Austra to – obok Grimes i Crystal Castles – wizytówka kanadyjskiego electro-popu.

Katie Stelmanis, która jako nastolatka uczyła się klasycznego operowego śpiewu założyła zespół z przyjaciółką ze szkolnych czasów Mayą Postepski (znaną także z projektu Trust), która zaraziła ją fascynacjami ze świata muzyki elektronicznej i techno/electro. Efektem ich przyjaźni i współpracy jest unikalny styl Austry, zachwycający mrocznym, nieco gotyckim, glamour i queer-popową zmysłowością.

Future Politics – trzeci album zespołu jest w karierze grupy pozycją wyjątkową. To nie tylko zbiór znakomitych piosenek, ale też swego rodzaju radykalny manifest na niespokojne czasy, jak mówi Katie:

Zobowiązanie do walki z dystopią, mroczną wizją przyszłości […]. Nie chodzi o politykę, ale o przekraczanie granic na każdym polu.

Stelmanis w tej artystycznej walce wspierają: wspomiana już Maya Postepski, a także Dorian Wolf i Ryan Wonsiak. Kanadyjczycy stworzyli kolekcję utworów, które świetnie sprawdzą się zarówno na parkiecie jak i na słuchawkach, a równocześnie niosą mocne ideowe przesłanie na kolejny rok: wiarę w kreatywność, siłę wyobraźni, wspólny protest wobec ucisku i mrocznych czasów. To kompozycje, w których mocne beaty, syntezatorowe melodie i głos Stelmanis budzą do życia, tańca, miłości.

Austra wystąpi 25 października w gdańskim B90, dzień później w klubie Kwadrat w Krakowie i na koniec, 27 października, w warszawskim Niebie. Jako support wystąpi rezydująca w Nowym Jorku Kolumbijka Ela Minus.

Austra
Od 25 do 27 października 2017 roku
Gdańsk, Kraków, Warszawa
Media Automatik

Dodaj komentarz