• 2017-09-13

Austra przyjedzie do Polski

Zgodnie z obietnicą Austra w tym roku odwiedzi Polskę. Pod koniec października grupa pod wodzą charyzmatycznej Katie Stelmanis zagra nad Wisłą aż trzy koncerty.

Austra (źródło: materiały prasowe organizatora)

Austra (źródło: materiały prasowe organizatora)

Od czasu znakomitego debiutu Feel it Break Austra to – obok Grimes i Crystal Castles – wizytówka kanadyjskiego electro-popu.

Katie Stelmanis, która jako nastolatka uczyła się klasycznego operowego śpiewu założyła zespół z przyjaciółką ze szkolnych czasów Mayą Postepski (znaną także z projektu Trust), która zaraziła ją fascynacjami ze świata muzyki elektronicznej i techno/electro. Efektem ich przyjaźni i współpracy jest unikalny styl Austry, zachwycający mrocznym, nieco gotyckim, glamour i queer-popową zmysłowością.

Future Politics – trzeci album zespołu jest w karierze grupy pozycją wyjątkową. To nie tylko zbiór znakomitych piosenek, ale też swego rodzaju radykalny manifest na niespokojne czasy, jak mówi Katie:

Zobowiązanie do walki z dystopią, mroczną wizją przyszłości […]. Nie chodzi o politykę, ale o przekraczanie granic na każdym polu.

Stelmanis w tej artystycznej walce wspierają: wspomiana już Maya Postepski, a także Dorian Wolf i Ryan Wonsiak. Kanadyjczycy stworzyli kolekcję utworów, które świetnie sprawdzą się zarówno na parkiecie jak i na słuchawkach, a równocześnie niosą mocne ideowe przesłanie na kolejny rok: wiarę w kreatywność, siłę wyobraźni, wspólny protest wobec ucisku i mrocznych czasów. To kompozycje, w których mocne beaty, syntezatorowe melodie i głos Stelmanis budzą do życia, tańca, miłości.

Austra wystąpi 25 października w gdańskim B90, dzień później w klubie Kwadrat w Krakowie i na koniec, 27 października, w warszawskim Niebie. Jako support wystąpi rezydująca w Nowym Jorku Kolumbijka Ela Minus.

Austra
Od 25 do 27 października 2017 roku
Gdańsk, Kraków, Warszawa
Media Automatik

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR