Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier ponownie w Atlas Arenie

W dniach od 15 do 17 września w łódzkiej Atlas Arenie odbędzie się 28. edycja Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier.

28.  Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi (źródło: materiały prasowe organizatora)

28. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi (źródło: materiały prasowe organizatora)

Program festiwalu, jak co roku, obfituje w liczne atrakcje, w tym między innymi spotkania z twórcami i turnieje gier. Zbudowany jest z wielu elementów. Wśród najważniejszych można wymienić: strefę komiksu, strefę gier, strefę targową, międzynarodowy konkurs na krótką formę komiksową, wystawy – zlokalizowane w różnych punktach miasta, warsztaty – rysunkowe i scenariuszowe, strefę Star Wars – skierowaną do miłośników Gwiezdnych Wojen, strefę Manga Corner – dla wielbicieli komiksu japońskiego oraz Cosplay, czyli konkurs na najlepsze przebranie za postać ze świata komiksu lub gier.

W ramach licznych imprez towarzyszących tegorocznemu festiwalowi zorganizowano między innymi wystawę o świecie kultowych komiksowych bohaterów Tytusa, Romka i A’Tomka oraz Promised Land Art Festival – międzynarodową konferencję i warsztaty poświęcone grafice komputerowej, efektom specjalnym i sztuce animacji.

28. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier
Od 15 do 17 września 2017 roku
Atlas Arena w Łodzi

Dodaj komentarz