• 2017-09-12

Sarakina Balkan Band i Peyo Peev wystąpią we Wrocławiu

Sarakina Balkan Band oraz wirtuoz gadułki Peyo Peev z Bułgarii zagrają 22 września w klubie muzycznym Alive w ramach cyklu Ethno Jazz Festival – Muzyka Świata.

Sarakina Balkan Band (źródło: materiały prasowe organizatora)

Sarakina Balkan Band (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zespół Sarakina to jedyna w swoim rodzaju polsko-bułgarsko-czeska grupa muzyczna łącząca muzykę bałkańską z folkiem, jazzem. Kompozycje i aranżacje z wpływami muzyki bułgarskiej i z elementami improwizacji przenoszą klimaty etniczne do wysmakowanej muzyki artystycznej. Zespół tworzą profesjonalni multiinstrumentaliści, pasjonaci muzyczni, grający na oryginalnych instrumentach jak kaval, dudy, tupan, tambura jak również na akordeonie, klarnecie i kontrabasie.

Peyo Peev jest jednym z najbardziej znanych gadułarzy w Bułgarii. Ukończył Akademię Muzyki i Tańca w Płowdiw, grał w światowej sławy show Riverdance, a obecnie jest solistą Bułgarskiej Narodowej Radiowej Orkiestry Muzyki Ludowej. Uczestniczy w różnych projektach z muzykami jak Theodosii Spassov, Petar Ralchev, Stoyan Yankulov, z którymi koncertował w Europie, Stanach Zjednoczonych czy Japonii.

We Wrocławiu zespół wystąpi w składzie:

  • Jacek Grekow: accordion, bagpipes
  • Jan Mlejnek: tambura, clarinet
  • Mateusz Bielski: double-bass
  • Anna Klebus: vocal
  • Peyo Peev: gadulka

Sarakina Balkan Band i Pyo Peev
22 września 2017 roku, godz. 20.00
Klub muzyczny Alive,  ul. Kolejowej 12
Ethno Jazz Festival – Muzyka Świata

Dodaj komentarz