• 2017-09-11

Szaleństwo projektowania. Design frenzy

Wokół Książki to nowy cykl wystaw organizowanych przez Związek Polskich Artystów Plastyków Okręg Krakowski, które corocznie będą odbywać się w Bibliotece Jagiellońskiej.

„Szaleństwo projektowania. Design frenzy”  (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Szaleństwo projektowania. Design frenzy” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Szaleństwo projektowania po Ex libris – emblemat właściciela to temat drugiej już wystawy poświęconej sztuce projektowania publikacji, a w szczególności książki. Projektowanie graficzne to odpowiedzialne zadanie w stosunku do odbiorcy, czytelnika. Jak wykreować projekt, aby jego strona wizualna była przyjazna odbiorcy, aby spełniała najważniejszą ideę – czytelności w połączeniu z dobrym projektem?

Na wystawie swoje prace prezentują zaproszeni graficy-projektanci: Michał Jandura, Paweł Krzywda, Agata Korzeńska, Artur Masternak, Marek Pawłowski, Władysław Pluta, Andrzej Tomaszewski, Michalina Wawrzyczek-Klasik, Katarzyna Wolny. Tu artyści sami dokonali wyboru publikacji do prezentacji.

Godni przypomnienia i pokazania są: Ryszard Otręba, Władysław Twardoch, Wojciech Regulski, Jacek M. Stokłosa czy nieodżałowani Janusz Wysocki i Lech Przybylski. Ekspozycję dopełniają prezentowane prace ze zbiorów Biblioteki Jagiellońskiej, Biblioteki Głównej ASP w Krakowie, Okręgu Krakowskiego ZPAP oraz kolekcji prywatnych.

Szaleństwo projektowania. Design frenzy
Od 11 września do 6 października 2017 roku
Wernisaż: 11 wrzesnia 2017 roku, godz. 17.00
Biblioteka Jagiellońska w Krakowie

Dodaj komentarz