• 2017-09-11

Splat!FilmFest – nadchodzi groza

Nadchodzi gratka dla wymagających widzów horroru, kina brutalnego, mrocznego i szalonego. Już 15 września w Lublinie rozpocznie się 3. edycja Splat!FilmFest – międzynarodowy festiwal filmów grozy.

Splat!FilmFest (źródło: materiały prasowe organizatora)

Splat!FilmFest (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podczas tegorocznej edycji będzie można zobaczyć premiery najlepszych i najważniejszych horrorów oraz thrillerów z 2017 i 2016 roku. W programie przedpremierowy pokaz filmu Maus –wstrząsający survival horror z wątkami wojny i terroryzmu. Nie zabraknie także wyjątkowo osobliwych obrazów takich jak Kuso – uznawanego za najohydniejszy film świata. Gościem specjalnym festiwalu będzie Julius Ramsay – reżyser seriali The Walking Dead, Outcast, Krzyk, dwukrotnie nominowany do Primetime Emmy. Reżyser przyjeżdża do Lublina ze swoim mrocznym thrillerem Midnighters.

Splat!FilmFest to także spotkania i wykłady, podczas których na pewno nikt nie zaśnie. Zaplanowano rozmowy o rynku kaset VHS w Polsce okresu transformacji, klaunach, wizerunku kobiety w horrorze oraz o twórczości Wesa Cravena. W programie także spotkania ze Stefanem Dardą oraz z Xawerym Żuławskim, który opowie o twórczości swojego ojca.

Wśród wydarzeń towarzyszących festiwalowi znaleźć można seans-niespodziankę oraz imprezę w klimatach synthwave. Widzowie będą mogli przyznać Nagrody Publiczności w 6 kategoriach: Najstraszniejszy Film, Najbardziej Szokujący Film, Najlepsze Efekty Specjalne, Najlepsza Reżyseria, Najlepszy Scenariusz i Najlepszy Film.

Splat!FilmFest 
Od 15 do 24 września 2017 roku
Centrum Kultury w Lublinie

Dodaj komentarz