Porachunki z katem w tarnowskim Teatrze Solskiego

14 września w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie będzie miała miejsce polska prapremiera spektaklu Porachunki z katem w reżyserii Marcina Hycnara. Spektakl ten będzie pierwszą premierą sezonu, która zainauguruje ponadto XXI Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia 2017 w Tarnowie.

Konferencja festiwalu Talia 2017, fot. Artur Gawle (źródło: materiały prasowe organizatora)

Konferencja festiwalu Talia 2017, fot. Artur Gawle (źródło: materiały prasowe organizatora)

Porachunki z katem to, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, zabawnych sytuacji i błyskotliwych dialogów, czarna komedia napisana przez Martina McDonagha. Autor nieustannie zaskakuje, gra z przyzwyczajeniami widza, bawi się formą. A wszystko po to, by postawić pytania o naturę sprawiedliwości, nieomylność sądów i prawo do decydowania o życiu innych ludzi.

Dramat został nagrodzony brytyjskim wyróżnieniem teatralnym – Laurence Olivier Award za rok 2015 w kategorii Najlepsza nowa sztuka, a w czerwcu 2016 roku otrzymał nagrodę South Bank Sky Arts Award.

W konkursie na najlepszy spektakl XXI Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia, oprócz tarnowskiej prapremiery, będzie można także zobaczyć spektakle wystawiane przez 7 innych polskich teatrów.

Polska prapremiera spektaklu Porachunki z katem
Pierwowzór: dramat Martina McDonagha
Reżyseria: Marcina Hycnara
15 września 2017 roku
Teatr Solskiego w Tarnowie

Dodaj komentarz