• 2017-09-11

Premiera w STU – Śluby Panieńskie

17 września odbędzie się pierwsza w tym sezonie premiera Sceny STU Śluby panieńskie w reżyserii Krzysztofa Pluskoty. Przedpremierowo spektakl będzie można oglądać już od 13 września. W obsadzie obok znanych aktorów znajdą się młodzi artyści. W roli Dobrójskiej, po raz pierwszy w STU wystąpi Maria Seweryn.

Aleksander Fredro, „Śluby panieńskie”,  reż Krzysztof Pluskota (źródło: materiały prasowe teatru)

Aleksander Fredro, „Śluby panieńskie”, reż. Krzysztof Pluskota, fot. Tomasz Szkodziński (źródło: materiały prasowe teatru)

Jak zdobyć pannę, która przysięgła, by „nienawidzić ród męski, nigdy nie być żoną”? To na pewno nie łatwe, zwłaszcza gdy są plany matrymonialne. Z każdej sytuacji znajdzie się jednak wyjście. Do fortelu będzie musiał uciec się jeden z bohaterów – Gustaw, który, by skruszyć zatwardziałość niewieścich serc, uknuje prawdziwie misterną intrygę. O wielką miłość trzeba walczyć wszelkimi sposobami. Niektóre z tych, pokazanych przez Fredrę, i dziś mogą okazać się skuteczne, szczególnie gdy okraszone są błyskotliwym poczuciem humoru autora.

Niestarzejący się nigdy temat miłości wymaga równie młodej i pełnej energii obsady. W premierowym tytule STU zobaczymy zarówno studentów, jak i świeżo upieczonych absolwentów szkół teatralnych. Klarę zagrają wymiennie Joanna Pocica oraz Anna Siek, Gustawa – Aleksander Talkowski oraz Maciej Grubich, Albina – Łukasz Szczepanowski i Jan Romanowaki. Anielę zagrają Paulina Kondrak oraz Agata Woźnicka, która w STU występuje już trzeci sezon. Postacią zupełnie nową na krakowskiej scenie będzie warszawska aktorka Maria Seweryn grająca rolę Pani Dobrójskiej. Nie zabraknie dobrze znanych widzom aktorów. W postać Radosta wcielą się Grzegorz Mielczarek i Andrzej Deskur, jako Jan wystąpi Krzysztof Pluskota oraz Marek Litewka.

Aleksander Fredro, Śluby panieńskie
Premiera 17 września 2017 roku, godz. 19.00
Teatr Scena STU w Krakowie

Dodaj komentarz