6. Bruno Schulz. Festiwal za miesiąc

Zbliża się kolejna, 6. już edycja Bruno Schulz. Festiwal we Wrocławiu, która potrwa od 11 do 21 października. Na rozpoczęcie odbędzie się konferencja naukowa o reportażu międzywojennym, poza tym tradycyjne spotkania z pisarzami i z finalistami Nagrody Literackiej Angelus, a także nietypowe koncerty.

Bruno Schulz. Festiwal – logotyp (źródło: materiały prasowe organizatora)

Bruno Schulz. Festiwal – logotyp (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dwutygodniowy maraton z 6. edycją Bruno Schulz. Festiwal rozpocznie się od konferencji naukowej Minione i zapisane. Literaturoznawcy i pisarze o reportażu międzywojennym, podczas której o twórczości Melchiora Wańkowicza, Samuela Lejba Schneidermana (Sznajdermana), Wandy Melcer, Ksawerego Pruszyńskiego, Ireny Krzywickiej i Antoniego Ferdynanda Ossendowskiego będą mówić Magdalena Grzebałkowska, Agata Tuszyńska, Irek Grin, Krzysztof Mroziewicz i Paweł Smoleński oraz Urszula Glensk, Beata Nowacka, Karolina Szymaniak, Agata Zawiszewska, Zbigniew Kopeć i Zygmunt Ziątek.

Podczas festiwalu odbędą się niezwyczajne koncerty. Mariusz Szczygieł wystąpi z Res Factum, Wojciech Waglewski z Bartkiem Łęczyckim, Wojciech Brzoska z Łukaszem Marciniakiem i Marcinem Markiewiczem, a Marcin Świetlicki z Michałem Wandzilakiem i Maciejem Sadowskim.

Organizatorzy zaproponują spotkania z autorami, wśród których są: Wioletta Grzegorzewska, Joanna Lech, Marta Leśniakowska, Bronka Nowicka, Małgorzata Omilanowska, Magdalena Parys, Monika Sznajderman, Urszula Zajączkowska, Stanisław Bereś, Wojciech Bonowicz, Jerzy Bralczyk, Jacek Dukaj, Mikołaj Grynberg, Maciej Hen, Rafał Księżyk, Jacek Leociak, Zbigniew Maćków, Zygmunt Miłoszewski, Andrzej Muszyński, Stanisław A. Nowak, Marian Pilot, Maciej Płaza, Marcin Świetlicki i Tomasz Wiśniewski.

Tradycyjnie odbędzie się Kawiarnia Europa w Empiku Renoma, czyli spotkanie, podczas którego czytelnicy mogą poznać siódemkę finalistów Nagrody Literackiej Europy Środkowej Angelus. Tego samego dnia wieczorem będzie miał miejsce Turniej jednej prozy poetyckiej, a kilka dni wcześniej – gra miejska Testament.

Jak co roku nie zabraknie też lekcji dla gimnazjalistów i licealistów prowadzonych przez festiwalowych gości.

W trakcie festiwalu będzie można również uczestniczyć w kiermaszu książek gości Bruno Schulz. Festiwal i pisarzy nominowanych do nagrody Angelus. Jedyna taka księgarnia czynna całą dobę będzie się znajdować w Art Hotelu od 8 do 22 października.

6. Bruno Schulz. Festiwal
Od 11 do 21 października 2017 roku
Organizator: Wydawnictwo EMG
Wrocław

Dodaj komentarz