Salon Jesienny w Opolu otwarty!

Salon Jesienny jest miejscem dialogu twórców wielu pokoleń i cieszy się zainteresowaniem szerokiego grona odbiorców.

Salon Jesienny 2017 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Salon Jesienny 2017 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Interdyscyplinarny charakter wystawy sprawia, że w przestrzeni Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu można przebywać z dziełami powstałymi z potrzeby twórczej, nieskrępowanymi narzuconymi tematami czy techniką wykonania. Pozwala to wypowiadać się artystom działającym w wielu dyscyplinach sztuki. Dzięki temu na jednej wystawie prezentujemy cały wachlarz technik plastycznych: malarstwo, rysunek, rzeźbę, ceramikę, szkło artystyczne, grafikę, fotografię, instalacje, projekty konceptualne i nowe media.

Na tegorocznej wystawie zaprezentuje się 43 artystów, w tym po raz pierwszy Barbara Jonderko-Jagła i Leszek Cepak. W wielu zgłoszonych pracach odnaleźć można różne spojrzenia na portret, autoportret, pejzaż i abstrakcję. Każde dzieło jest wycinkiem rzeczywistości przetworzonym przez wyobraźnię artysty, zebrane razem ukazują w jakim kierunku zmierza opolskie środowisko plastyczne. Tytuły poszczególnych prac są wieloznaczne, często opisowe, sugerują interpretację, ale pozwalają też na osobistą wyprawę do świata znaczeń. Zachęcam, by tym razem podążać nie tylko za obrazem, dźwiękiem, ale i za słowem.

Tekst: Karina Krajczy, kuratorka wystawy

Komisja w składzie: Daria Milecka, Adam Chmielowiec, Damian Pietrek podjęła decyzję o przyznaniu następujących nagród:

  • Nagrodę Marszałka Województwa Opolskiego (Grand Prix) otrzymuje Józef Chyży, za zestaw prac pt. Lustro w uznaniu za poetyckość i świadomość estetyczną.
  • Nagrodę Prezydenta Miasta Opola otrzymuje Paulina Ptaszyńska, za zestaw prac Interferencja 01 – 02 w uznaniu za syntetyczny dobór środków, wyczucie koloru i światła.
  • Nagrodę ZPAP Okręgu Opolskiego otrzymuje Sabrina Abtouche, za zestaw prace pt. Femme Moderne oraz Manhattan w uznaniu za odwagę twórczą, literackość i poszukiwanie przestrzeni malarskiej.
  • Wyróżnienie Galerii Sztuki Współczesnej otrzymuje dyptyk Pauliny Ptaszyńskiej Interferencja za szlachetną formę przy minimalizmie środków wyrazu.

Salon Jesienny 2017
Od 7 września do 1 października 2017 roku
Oprowadzanie kuratorskie: 10 września 2017 roku, godz. 16.00
Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR