• 2017-09-09

Homebook Design – album pełen inspiracji

Homebook Design to publikacja, która powstała z połączenia miłości do pięknych wnętrz i potrzeb osób szukających inspiracji do urządzenia własnych czterech kątów. 13 września ukaże się na rynku już czwarta edycja albumu, który pokazuje jak można urządzić mieszkanie: oryginalnie, a zarazem wygodne i funkcjonalne.

„Homebook Design. Vol. 4”, red. Anna Poprawska (źródło: materiały prasowe wydawcy)

„Homebook Design. Vol. 4”, red. Anna Poprawska (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Homebook Desing. Vol. 4 zawiera zestawienie 30 projektów najlepszych polskich pracowni, które zachwycają oryginalnością, pomysłowością oraz świetnym designem. Zamieszczone fotografie przedstawiają stylowe wnętrza zarówno małych kawalerek, mieszkań w blokach, jak i dużych domów, prezentując niezwykłą różnorodność zastosowanych rozwiązań oraz wyznaczając aktualne trendy wnętrzarskie. Każdy projekt jest inny, każdy inspiruje, każdy jest odpowiedzią na realne potrzeby i oczekiwania właścicieli, które opisane zostały na stronach otwierających prezentowane projekty.

Niniejsze wydanie pokazuje, co zmieniło się we współczesnych domach na przestrzeni ostatnich lat – odważne zastosowanie niestandardowych rozwiązań, otwartość na łączenie stylów i pozornie niepasujących do siebie elementów oraz indywidualizm. Projektanci stosują coraz więcej eksperymentów, zabaw kolorami czy zestawień mebli vintage z nowoczesnym wyposażeniem wnętrz tworzących ponadczasowe aranżacje. Indywidualizm i eklektyzm grają teraz główną rolę w projektowaniu wnętrz i wyznaczają trendy. Obok stylu nowoczesnego, od lat popularnego w Polsce, to właśnie styl eklektyczny pojawia się najczęściej w prezentowanych przez nas projektach. Zachwyca niezwykle inspirującymi połączeniami i niebanalnymi rozwiązaniami, które nie tylko cieszą oko, ale pokazują, jak pięknie i stylowo można mieszkać.

Jako projektant doceniam piękno sztuki, designu i wystroju wnętrz, ponieważ nie tylko wpływają one na jakość życia, ale są też świetną inspiracją dla moich własnych projektów. Sztuki wizualne zawsze miały na mnie bardzo duży wpływ, może dlatego bez nich moda dla mnie nie istnieje. Pasjami kupuję albumy z malarstwem, fotografią, architekturą wnętrz. Album Homebook Design jest takim zbiorem inspiracji, niekiedy gotowych rozwiązań. Doskonale odzwierciedla trendy panujące w modzie, architekturze oraz obrazuje różnorodność stylów – mówi Tomasz Ossoliński.

Homebook Design. Vol. 4, red. Anna Poprawska
Premiera: 13 września 2017 roku
Homebook.pl

Dodaj komentarz