• 2017-09-09

Zbliża się Festiwal 48 Hour Film Project

Festiwal 48 Hour Film Project znany jest w Polsce od 2011 roku. Dotychczas zorganizowano 6 edycji warszawskich i 7 edycji w innych polskich miastach. W 2017 roku konkurs odbywa się tylko w stolicy, ale zaproszone są na niego ekipy filmowe z całego kraju.

Festiwal 48 Hour Film Project (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal 48 Hour Film Project (źródło: materiały prasowe organizatora)

W tym roku formuła konkursu, wypracowana przez lata przez Fundację Przestrzeń Filmowa,zamienia się w formułę festiwalu. Poza samym kluczowym weekendem, kiedy to ekipy będą kręciły filmy, wydarzy się wiele ciekawych spotkań dostępnych zarówno dla zarejestrowanych uczestników, jak i dla szerokiej publiczności.

Zależy nam na tym, żeby wokół 48 HFP budowała się społeczność ludzi kochających film. Chcemy zaproponować uczestnikom nie tylko możliwość fajnej zabawy i potężną dawkę adrenaliny, która towarzyszy nakręceniu filmu w 48 godzin, ale też formaty spotkań, które pozwolą nam i naszym partnerom podzielić się wiedzą i doświadczeniem z innymi – mówi Agnieszka Sękowska, producent festiwalu.

Dla szerokiej publiczności otwarte będą spotkania dotyczące m.in. promocji filmów (z Agnieszką Pyrkowską z Fundacji Przestrzeń Filmowa, specjalistą pod Public Relations), warsztaty z prawa autorskiego (prowadzone przez Legalną Kulturę), wykład reżyserski z Adamem Radolińskim, laureatem nagrody za reżyserię w drugiej edycji 48 HFP w Warszawie oraz warsztat dotyczący wykorzystania muzyki w filmie z Ewą Kowalewską-Kondrat.

Między 3 a 6 października w Kinie Luna w Warszawie będzie można obejrzeć wszystkie zakwalifikowane do konkursu produkcje. 7 października, podczas uroczystej gali w Kinie Luna, poznamy laureatów tegorocznego konkursu. Afterparty odbędzie się w Cafe Kulturalna w Teatrze Dramatycznym.

Ekipy, które zarejestrują swój udział w konkursie już 22 września podczas Kick off dostaną od organizatorów: imię i nazwisko oraz zawód bohatera, linijkę tekstu, który obowiązkowo musi się pojawić w filmie oraz rekwizyt. Dodatkowo liderzy ekip wylosują gatunek filmowy w którym będą musieli poruszać się tworząc własne filmy. W każdym z nich musi pojawić się także element krajobrazu, architektury czy symbol Warszawy. Dokładnie 48 godzin później: 24 września do godz. 19.30 muszą złożyć w punkcie odbioru gotowy film i komplet dokumentów produkcyjnych.

Festiwal 48 Hour Film Project
Od września do października 2017 roku
Fundacja Przestrzeń Filmowa

Dodaj komentarz